Na horské túře (foto SVČ TYMY)
  Na horské túře (foto SVČ TYMY)

  O letošních prázdninách jsme již potřinácté nabídli zajímavé táborové aktivity, tentokrát v horském hotelu P.O.M.A Malenovice přímo v srdci Beskyd. Dne 8. srpna jsme se vydali vstříc prázdninovému dobrodružství. Děti byly rozděleny do různých zájmových skupin Za sportem do Beskyd, Duhový tábor a Pokusohraní, Taneční léto, Koňský tábor a Parkur academy. Každý tábor si v Beskydech žil pět dnů svým speciálním programem.

  Táborová olympiáda (foto SVČ TYMY)
  Táborová olympiáda (foto SVČ TYMY)

  Jednotlivé tábory pak spojovaly společné večery u táboráku s písničkami a kytarou, ranní rozcvičky, večerní nástupy, táborová olympiáda a karneval. Děti se naučily spoustu nového – seznámily se s morseovkou, naučily se uzly, topografické značky a práci s busolou, poznávaly přírodniny, vařily čaj z bylin…

  Na horské túře (foto SVČ TYMY)
  Na horské túře (foto SVČ TYMY)

  Vzhledem k tomu, že se horská chata P.O.M.A. nachází na ideálním místě pod Lysou horou, tak jsme si nemohli ani my tuto horskou túru odpustit. Pro mnohé děti to byla velká výzva! Na zdolání této náročné túry byli všichni patřičně hrdi. Velkou odměnou jim byl krásný výhled z Lysé hory do údolí Beskyd.

  Děti z Duhového tábora a Pokusohraní se naučily několik zajímavých technik (foto SVČ TYMY)
  Děti z Duhového tábora a Pokusohraní se naučily několik zajímavých technik (foto SVČ TYMY)

  Všechny tábory měly velmi zajímavý program. Tanečnice se během pobytu naučily různé taneční styly a zvládly také nové choreografie, které předvedly v pátek při návratu rodičům.

  Děti z Duhového tábora a Pokusohraní se naučily několik zajímavých technik – tvořily se suchým pastelem, vytvářely mozaiku, enkaustiku atd.  Ze svých výtvarných prací uspořádaly výstavu v jídelně chaty P.O.M.A. Hodně času věnovaly děti také pokusům z běžně dostupných surovin. Velký úspěch měly u nich již tradičně maxi bubliny.

  Vedoucí tábora Parkur academy a Za sportem do Beskyd připravili pro děti také velmi pestrý a zajímavý program. Nejvíce času strávily děti při nácviku různých parkurových skoků a sestav. Kromě toho si zahrály spoustu her a novinkou pro ně byl běh s brzdícím padákem.

  Koňský tábor (foto SVČ TYMY)
  Koňský tábor (foto SVČ TYMY)

  Koňský tábor měl dopolední program v jízdárně YDYKSEB. Všech 11 dívek se zapojilo do ošetřování koní a také úklidu jízdárny. Odměnou jim byly chvíle strávené v koňském sedle. Mimořádným zážitek byla návštěva kováře, který přímo v jízdárně předvedl úpravu a strouhání kopyt a také přikování podkov.

  Kromě těchto aktivit si děti užily také táborovou olympiádu, sazku, karneval, zpívání u táboráku, táborový talent a také noční stezku odvahy.

  Táborový program umocnilo krásné počasí (foto SVČ TYMY)
  Táborový program umocnilo krásné počasí (foto SVČ TYMY)

  Během pěti dní děti a dospěláci prožili letní táborová dobrodružství, navázala se nová kamarádství. Rekreační chata P.O.M.A. poskytla dětem vše, co bylo třeba.

  Při společném posezení (foto SVČ TYMY)
  Při společném posezení (foto SVČ TYMY)

  Celý táborový program umocnilo krásné počasí, které panovalo po celou dobu tábora.

  Děkujeme vedení horského hotelu P.O.M.A za vstřícnou a vzornou spolupráci a vynikající domácí stravu. Poděkování si zaslouží také všichni dospěláci, kteří pro děti pobyt připravovali.  Na závěr děkuji také všem táborníkům za společné super zážitky a těšíme se na společné potáborové setkání, které by se mělo uskutečnit   9.–10. září ve Středisku dětí a mládeže ( SVČ) TYMY Holešov.

  Zařadil: -maj-

   

  Autoři