Z každé zakoupené jízdenky lanovou dráhou na Sněžku v hlavní sezoně bude věnováno pět korun na podporu dětského hospice Dům pro Julii v Brně. Návštěvníci nejvyšší hory České republiky tak během letních prázdnin pomůžou neziskové organizaci, která pečuje o nevyléčitelně nemocné děti a staví unikátní dětský hospic, jehož dokončení je plánováno na příští rok. Charitativní spolupráci pro měsíce červenec a srpen schválilo vedení akciové společnosti Lanové dráhy Sněžka, kterou vlastní město Pec pod Sněžkou.

  „Jsme velmi rádi za tento vstřícný a dobročinný krok od zástupců společnosti Lanové dráhy Sněžka a města Pec pod Sněžkou. Těší nás propojení turistiky a pomoci druhým, vyjádření podpory naší organizaci si velmi vážíme,“ řekla ředitelka Domu pro Julii Radka Vernerová.

  V Brně aktuálně pokračuje stavba lůžkového dětského hospice, prvního zařízení tohoto typu v Česku. Dokončení výstavby a zahájení provozu je plánováno na léto roku 2024. Již nyní tým Domu pro Julii poskytuje profesionální zdravotní a sociální podporu rodinám s vážně nemocnými dětmi v jejich domácím prostředí. Zdravotní sestry a pečovatel/ky dojíždějí za dětskými klienty po Jihomoravském kraji.

  Obrázek z projektového webu Dům proJulii
  Obrázek z projektového webu Dům proJulii

  „Tento způsob podpory upozorní na potřebu sounáležitosti. Lanová dráha ulehčuje návštěvníkům výstup na nejvyšší horu republiky, stala se cílem letních rodinných dovolených. Jsme rádi, že v letošní hlavní sezoně část výtěžku z jízdného symbolicky odlehčí některým rodinám v jejich každodenní náročné situaci, a to díky činnosti organizace Dům pro Julii,“ uvedla starostka města Pec pod Sněžkou Ilona Karlíková.

  Hora Sněžka je jednou z nejvíce navštěvovaných turistických lokalit v Krkonoších i celé naší republice. Služby lanové dráhy v loňském roce využilo téměř čtvrt milionu turistů. Jízdné lanovkou z Pece pod Sněžkou na nejvyšší českou horu a zpět bude stát během letních prázdnin 680 Kč, do mezistanice na Růžové hoře a zpět vyjde na 480 Kč. Z každé jízdenky bude pět korun věnováno organizaci Dům pro Julii, a to až do maximální stanovené výše hodnoty daru 500 000 korun.

  „Cílem naší organizace je odlehčit rodinám, které pečují o své nevyléčitelně nemocné děti dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu. Péče je to dlouhodobá a velmi intenzivní. Umožňujeme pečujícím rodičům si na chvíli odpočinout. V lůžkovém hospici poskytneme komplexní služby, zprostředkujeme veselé okamžiky a podporu i v těch nejtěžších chvílích. Je důležité si uvědomit, že dětský hospic nebude pouze místem posledního rozloučení, ale prostorem naplněným dětskou radostí,“ doplnila Radka Vernerová.

  Zařadil: -maj-

  Autor