NeverMore 68

  • Druhý ročník kulturně-společenského festivalu NeverMore 68 se uskuteční v pondělí 21. srpna od 16 do 22 hodin na Výstavišti v Praze.
  • Vedle samotné připomínky vpádu vojsk Varšavské smlouvy budou jedním z hlavních letošních témat dezinformace.
  • Na akci vystoupí hosté například z Ústavu nezávislé žurnalistiky, spolku Díky, že můžem a Českého rozhlasu Radiožurnál. Své diskuse budou mít Deník N, mladší generaci zastoupí magazín Refresher, ze spolků a organizací pak Gulag.cz, Proti ztrátě paměti, Dekomunizace, z.s., nebo Političtí vězni.cz.

  https://navystavisti.cz/udalosti/nevermore-68-2023/

  NeverMore 68 je kulturní festival, jehož hlavním cílem je pro letošní rok nejen připomenout památku 55. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy na území tehdejšího Československa, ale také apelovat primárně na mladší generaci stejně jako další vnímavé posluchače a diváky v otázce dezinformací, které dnes představují jednu z nejsilnějších geopolitických zbraní. Dezinformace jako téma se objeví napříč diskusními panely v hlavním stanu u Skateplazy na konci Bruselské cesty.

  Jednu z hlavních rolí zde však zastoupí také Český rozhlas, který patří k symbolům událostí roku 1968.

  „21. srpen byl pro Český rozhlas vždy výjimečným datem, a to nejen kvůli zásadní roli Československého rozhlasu v prvních hodinách a dnech okupace Československa. Je opravdu důležité si tyto události připomínat a jsem rád, že po 50. výročí, kterému jsme se jako Český rozhlas velmi věnovali, po nás převzala štafetu akce NeverMore 68, která připomene letošní 55. výročí a bude se konat 21. srpna na Výstavišti,“ komentuje účast Českého rozhlasu na akci NeverMore 68 Ondřej Suchan, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a šéfredaktor Radiožurnálu.

  Více:

  Autor