Pouze do konce roku mohou žáci základních a středních škol nominovat své oblíbené učitele či učitelky do 31. ročníku ankety Zlatý Ámos.

  Napsat krátkou charakteristiku své oblíbené učitelky či oblíbeného učitele, popsat jednu společně prožitou příhodu a přidat podpisy 100 osob, které s nominací souhlasí. To je vše, co musí přihláška do ankety Zlatý Ámos obsahovat. Formulář přihlášky je na www.zlatyamos.cz.

  „Doporučuji nenechat vyplnění a odeslání přihlášky na poslední chvíli,“ říká zakladatel ankety a její ředitel Slávek Hrzal. Téměř každý rok se stane, že několik přihlášek přijde po uzávěrce a nešťastní žáci pak hledají všemožné důvody, proč se jim nepodařilo nominaci poslat včas.

  V lednu a v únoru proběhnou regionální kola. V nich žáci obhajují před porotou své navržené kandidáty na titul Zlatý Ámos. V regionálních kolech porota vyhlašuje postupující do semifinále a korunuje krajské Ámose.

  Veřejné finále 31. ročníku je naplánované na pátek 22. března 2024. Na něm žáci společně se svými učitelkami a učiteli bojují o několik titulů. Žákovská porota volí Dětského Ámose, na ČT 😀 probíhá veřejné hlasování o titul Ámos sympaťák a letošní novinkou je Ámos ČT edu. Hlavní cenu – titul Zlatý Ámos školního roku 2023/2024 – uděluje porota složená z výherců předchozích ročníků a organizátorů ankety. Oficiální korunovace všech Ámosů je pak o den později, v sobotu 23. března 2024 na Kantorském bále.

  (DTA)

  Autor