Podívej se, jaké #dobroakce Tamjdem s neziskovkami naplánoval!

  Jaro je tady a s ním i nová sezóna! Pojď si po zimní pauze protáhnout svaly a zažít zase trochu toho DOBRA. Vybrat si můžeš hned z několika krásných míst po celé republice. Chystáme se vrátit do neziskovek, kam jezdíme už léta a navštívíme jich i několik zcela nových! Tak co, kde přiložíš ruku k dílu? Čeká nás opět spousta práce, na kterou neziskovky samy nestačí. Koukni do našeho kalendáře akcí, vezmi do ruky diář a zapiš si, co nechceš zmeškat. Vedle smysluplné práce se můžeš těšit na mnoho krásných zážitků, tak ať o nic nepřijdeš!

  Kam tě to táhne? Ať už tě láká posilovna na čerstvém vzduchu, práce se zvířaty nebo chceš zažít, jaké to je pracovat a nocovat na zámku — s námi si určitě vybereš! Tak nebuď doma a pojeď taky. Práce zadarmo totiž není nadarmo!

  Taky miluješ vůni čerstvě posekaného dřeva? Tahle víkendovka jí bude plná! Budeme sekat, štípat, nosit skládat a pomůžeme tak komunitnímu domu připravit se na zimu a opravit příjezdovou cestu a střechu kůlny! Ozdravné mozoly a dobrý pocit zaručujeme!
  #vikendovka | 31. 3. – 1. 4. 2023, Benediktus, Modletín

  UKLIĎ KUS PRAHY A ZAŽIJ MULTIKULTURNÍ DEN

  Chceš, aby byla Praha o kousek čistší? Láká Tě poznat cizince, kteří žijí v Praze a procvičit si při tom své komunikační dovednosti? Od toho je tady tahle #JEDNODENKA. Pojď s námi první dubnovou sobotu uklidit Letenské sady a pak posedět, popovídat a poznat nové kultury a příběhy!

  #jednodenka | 1. 4. 2023, Letná, Praha

  NA POMOC DO HIPOREHABILITAČNÍHO CENTRA – kapacita plně obsazena!Víš, čím je speciální centrum Ryzáček? S rehabilitacemi pro malé i velké tady totiž pomáhají koně! Pojeď poznat blíž toto skvělé sdružení a jeho čtyřnohé terapeuty a pomoz se vším, co je po zimě potřeba poklidit nebo opravit! Díky naší pomoci se budou moci po areálu koně i klienti bezpečně pohybovat a organizace bude moci dál dobře fungovat.

  #vikendovka | 14. – 16. 4. 2023, Ryzáček, Vyšehorky

  ZA PRACÍ DO MÍSTA KLIDU A RADOSTIPoznej s námi krásné místo na Vysočině jménem Aluna! Místo klidu a radosti, kam se lidé vydávají setkat s přírodou, ale i sami se sebou, oslavit významnou událost či přechodový rituál. Věříme, že i Ty tady načerpáš spoustu nový nápadů a podnětů. Naše pomoc je potřeba! Aluně totiž shořel slaměno-hliněný domek, kde se scházely děti z lesní školky. Práce je hodně a lidí málo. Tak pojeď pomoci s námi!

  #vikendovka | 21. – 23. 4. 2023, Aluna, Vilémov u Golčova Jeníkova

  POSTAV VOLIÉRY VEVERKÁM A POMOZ ZAHÁJIT SEZÓNUVydej se s námi na prodloužený víkend do Třeboně a poznej, jak se žije starým a hendikepovaným zvířatům v záchranné stanici! Poznáme zajímavou organizaci a pomůžeme jim zahájit novou sezónu. Postavíme voliéry pro veverky, pomůžeme s úklidem a dozvíme se, jak můžeme sami pomoci zvířatům v nouzi. Ideální způsob, jak si zpestřit prodloužený víkend!

  #miniworkcamp | 5. 5. – 8. 5. 2023, Český nadační fond pro vydru, Třeboň

  OBJEV MAGICKÉ MÍSTO V SRDCI MORAVSKÉHO KRASUPojeď s námi do Švýcárny, volnočasového centra, které se nachází v krásné přírodě na Moravě. Konají se zde různé zajímavé workshopy a seberozvojové akce. Poznáme magické místo v tajuplné přírodě a pomůžeme s rekonstrukcí statku. Ve volném čase si zkusíme něco z nabízeného programu – improdivadlo, meditaci nebo akrojógu!

  #vikendovka | 12. 5. – 14. 5. 2023, Švýcárna, Adamov

  ZAŽIJ NOC NA ZÁMKU A POMOZ S JEHO ÚDRŽBOUChceš poznat kulturní památku kousek od města Louny a zažít noc na zámku? Práce i zážitků bude dost! Čekat nás bude úklid a opravy areálu, hrabání listí, bílení zdí či stěhování nábytku v ubytovnách. Odměnou nám bude seznámení se zámkem a s legendami, které se k němu vážou a netradiční nocování! To si rozhodně nenech ujít!

  #vikendovka | 19. 5. – 21. 5. 2023, zámek Pátek, Pátek u Loun

  KAM TĚ SRDCE TÁHNE?

  Cestuj, objevuj, poznávej nové lidi a věnuj svůj čas smysluplné práci. Dobrovolnictví tě naučí! Už na nic nečekej a přihlas se na webu tamjdem.cz!

  Autor