Tandem se hlásí po pár měsících s informacemi z česko-německé oblasti:
  Česko-německou konferenci, Deutsch-Tschechische Jugendkonferenz pořádá  www.ahoj.info ve dnech 16.-18. června 2023 na zámku Nečtiny.

  Hledáme skupiny dětí nebo mladých lidí, kteří si chtějí udělat ve čtvrtek 4.července výlet do Drážďan, kam přijede francouzský prezident Emanuel Macron. Sasko by při této příležitosti rádo ukázalo intenzitu česko-saské spolupráce, a proto hledá skupiny dětí nebo mládeže, které by se zúčastnily slavnosti konané u příležitosti návštěvy prezidenta. V případě zájmu jednotlivých skupin bude zajištěna bezplatná doprava autobusem do Drážďan a zpět. Přihlašování a další koordinace běží přes Michaelu Krčmářovou (mluví česky) (Michaela.Krcmarova@cz.sachsen.de, 00420 739 041 340) ze saské Kontaktní kanceláře.

  Upozorňujeme, že stále běží program podpory, ve kterém nabízíme až 50 000 Kč na česko-německé projekty volnočasových organizací. Veškeré podmínky programu a online žádost najdete zde. Neváhejte a posílejte nám Vaše žádosti!
  Nezapomeňte ani na víkendovky pro mládež s hotovým programem. Organizace z České republiky a Německa, které by spolu rády navázaly nebo obnovily partnerství, se na víkend setkají se svými skupinami mládeže v rámci námi připraveného programu. Nejlepší na tom je, že účast je zcela zdarma! Máte stálou účastnickou základnu ve věku 12 – 26 let a chuť do přeshraniční spoluprácePřečtete si o programu více a vyplňte přihlášku.
  Připomínáme seznam Česko-německých táborů pro děti a akcí pro mládež v létě 2023Ideální pro všechny, kdo ještě nemají hotové plány na léto 🙂
  Nejsou nabídky výše nic pro vás, ale stejně máte zájem o česko-německou spolupráci? Přidejte se do naší nové facebookové skupiny „Výměna je Austausch“, kde pravidelně poskytujeme tipy na česko-německé výměny a kde i vy můžete sdílet své zkušenosti nebo pokládat dotazy.

  Kateřina Břendová

  www.tandem-org.cz

  https://www.facebook.com/tandem.cz.de/

  https://www.instagram.com/tandem.cz.de/

  https://www.facebook.com/ahoj.info

  Autor