Zlatý oříšek vyhledává a všestranně podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti České republiky. Jedná se o největší takto zaměřený projekt s více než dvacetiletou tradicí a pravidelným novoročním finále v České televizi. 

  Pořad vysílá dne 1. 1. 2023 Česká televize na svém 2. programu od 14 hodin.
  Své nadání a dovednosti Vám zde opět předvede 21 šikovných a aktivních dětí České republiky, z nichž 7 bude oceněno cenou Zlatý oříšek 2022.

  Jedinečnost soutěže Zlatý oříšek spočívá v tom, že nemá žádné kategorie a příležitost tak mají všechny dívky, chlapci i dětské kolektivy, tedy všichni, kteří v daném roce vytvoří nebo učiní v různých oborech něco mimořádného. Může to být umění, sport, ekologie, přírodověda, chovatelství, jazykové schopnosti, zajímavý čin, úspěch nebo cokoliv jiného. Zlatý oříšek tedy záměrně staví vedle sebe úspěšné děti z nejrůznějších oborů, a mezi nominovanými se společně mohou setkat například mladý včelař, šachista, skokanka na lyžích, houslistka, baletka, členka Sněmu dětí České republiky atd. Jedinou podmínkou je věk v rozmezí 6 až 14 let.

  Vyvrcholení soutěže je tradičně zakončeno televizním finále, které každoročně na Nový rok vysílá Česká televize.

  Co Zlatý oříšek dává dětem?

  Zažít celospolečenské uznání, získat ocenění a patřit mezi nejšikovnější děti České republiky je pro účastníky Zlatého oříšku tím správným impulsem do další práce. Mnozí z nich pak začnou brát svou dosavadní činnost tak vážně, že se stane jejích životní cestou. S řadou z těch, kteří se jako děti Zlatého oříšku zúčastnili, se dnes setkáváme už jako s dospělými vrcholovými sportovci, umělci, ale i vedoucími pracovníky v nejrůznějších oblastech našeho života.

  Díky tradičnímu novoročnímu televiznímu finále soutěže v České televizi, které se natáčí na konci listopadu a následným širokým mediálním aktivitám, se pro děti jedná také o zajímavou příležitost, jak si na vlastní kůži vyzkoušet a zdokonalit své mediální dovednosti, které jsou v dnešní době nezbytné pro úspěšný rozvoj jakékoliv činnosti.

  programu všestranné podpory talentovaných dětí České republiky, která je hlavní náplní činnosti Nadačního fondu Zlatý oříšek.

  Další informace o soutěži naleznete zde

  https://www.zlatyorisek.cz/

  Autor