Poslanecká sněmovna schválila 13. července 2021 nový stavební zákon. Je to zákon špatný a po volbách by měl být jako jeden z prvních zneplatněn.

  Je to zákon, jehož napsání financovala Hospodářská komora. Je to zákon, který radikálně omezuje pravomoci Ministerstva životního prostředí. Je to zákon, který upřednostňuje rychlost rozhodování před kvalitou posuzovaných projektů. Je to zákon, který ignoruje fakt, že potřebujeme řešit změnu klimatu.

  Přejeme si, aby hned po volbách začala daty podložená férová debata o tom, co musí být ve stavebním zákoně, aby byl prospěšný nejen pro velké stavebníky.

   

  Celý článek najdete zde: http://zelenykruh.cz/novy-stavebni-zakon-byl-prijat-je-to-zakon-spatny-a-po-volbach-by-mel-byt-jako-jeden-z-prvnich-zneplatnen/

  Senát jednomyslně odmítl návrh nového stavebního zákona, který čelí sílící kritice z mnoha stran. Zákon nevratně snižuje ochranu veřejných zájmů a staví se zády k výzvám spojeným se změnou klimatu. Nemyslí na vlastníky nemovitostí či místní a likviduje ochranu veřejných zájmů i přírody. Na to doplatíme my všichni. Zastavme to!

  Již více než čtyři a půl tisíce občanů podpořilo výzvu na webu Zastav to.

  https://stavebnizakon.hnutiduha.cz/zastavto

  Autor