Z předloňské akce Ledová Praha (foto Pionýr, z. s.)
  Z předloňské akce Ledová Praha (foto Pionýr, z. s.)

  Ano, je to tak! Sice ještě nevíme, zda se budeme klouzat, a nebo chodit ve slunečních brýlích, ale po roční pauze se „ledová“ Praha vrací. O pololetních prázdninách (4. – 6. 2.) otevřou dětským návštěvníkům své dveře instituce v rámci největší otevřené akce Pionýra Ledová Praha. Proto chceme upozornit: Pozor! Praha bude plná dětí a to nejen těch pionýrských!

  Ledová Praha je akcí určenou rodinám s dětmi, dětským oddílům, školám, ale i třeba dětem z dětských domovů, kterým nabízí na mnoha místech volné či zlevněné vstupy do muzeí, historických památek a dalších zajímavostí.

  Z předloňské akce Ledová Praha (foto Pionýr, z. s.)
  Z předloňské akce Ledová Praha (foto Pionýr, z. s.)

  „Jedná se o ojedinělou akci, která uvádí do pohybu tisíce účastníků. Což je po období, kdy děti trávily spoustu času doma u počítače skvělá zpráva,“ říká předseda Pionýra Dušan Pěchota.

  Jediné, co k účasti potřebujete, je Ledová karta. A protože se chováme ekologicky a šetříme naše lesy, oproti loňským ročníkům je v elektronické podobě. Ledová karta je zdarma a získáte jí na webových stránkách www.ledovamesta.cz a zároveň se můžete podívat i na nabídku ostatních ledových měst.

  Co je pro vás připraveno?

  Z předloňské akce Ledová Praha (foto Pionýr, z. s.)
  Z předloňské akce Ledová Praha (foto Pionýr, z. s.)

  Společně ve spolupráci s Muzeem pražských pověstí a strašidel je připravená vycházka se strašidlem za strašidly a plavba po Vltavě je možná díky Pražským Benátkám. Dále můžete s Národní galerií oslavit její kulaté výročí či zjistit, zda je na Pražském hradě prezident. Mimochodem víte, jak se krotí krokodýli v Krokodýlí ZOO, a nebo odkud skákal Šemík? Zjistěte to právě během Ledové Prahy.

  Ale to ovšem není vše. V nabídce najdete mnohem víc – Národní zemědělské či pedagogické muzeum, Muzeum Karla Zemana, Strahovský klášter, Staroměstskou a Malostranskou mosteckou věž a další.

  Cestujte společně s námi a Skrytými příběhy časem

  Pro účastníky Ledové Prahy je ve spolupráci Pionýra a Skrytých příběhů připravena soutěž o hodnotné ceny. Díky digitální mobilní hře Skryté příběhy účastníci vyrazí nejen na výlet, ale zároveň si můžou zkusit společně s námi cestovat časem, díky čemuž zažijí neobyčejná dobrodružství.

  A jelikož jsme nechtěli, aby Ledové Praze bylo smutno, stala se společně s 12 dalšími městy součástí Ledových měst – www.ledovamesta.cz.

  Akci pořádá spolek Pionýr za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

  Záštitu nad Ledovou Prahou převzal radní hlavního města Prahy PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D.

  Věříme, že si účastníci akci užijí a přinese jim spoustu zážitků.

  Zařadil: -maj-

  Autoři