Kariéra, kterou formovali čeští dobrovolníci

  Nadšenému filmaři z naší vesnice*, Jigmetovi, právě vyšly tři video spoty v lokální televizi. Cílem spotů je motivovat obyvatele Malého Tibetu, aby dodržovali opatření a zmírnili tím potenciální podzimní vlnu koronaviru. Pro Jigmeta je to další kariérní skok kupředu, na který jsme také hrdí. K jeho životnímu startu přispělo jednak absolvování naší školy, ale také kontakty se zahraničními dobrovolníky, kteří mu místo „very nice video“ byli schopni říct věcné poznámky, co vylepšit do příště.

  NA POČÁTKU BYLY HEZKÉ OBRÁZKY

  Jigmet absolvoval naši školu* v Mulbekhu v Malém Tibetu v Indii v roce 2011. V průběhu studia na navazujících školách (třídy 11 a 12, college a univerzita) začal mít hobby ve focení a filmování. Když se vracel ze studií na prázdniny, fotil Mulbeckou vesnici a zveřejňoval fotky na již smazané facebookové stránce. S pořízením první zrcadlovky v roce 2016 se Jigmet vrhl více na točení videa. Stejně jako každého začínajícího filmaře Jigmeta bavilo dělat hezké záběry. Jeho první videa na Youtube obsahují pouze sérii záběrů tamní krajiny.

  „VŠICHNI V ČECHÁCH JSOU TAK AKTIVNÍ“

  Mohli bychom říct, že bez rodičů by to Jigmet nezvládl. Nicméně spousta jeho vrstevníků životní sen nemá. Někteří se doslova flákají a po vzoru rodičů nadávají na vládu, že jim toho dala málo. Jigmet byl vždy aktivním klukem, ale po jeho návštěvě Česka v lednu 2020 řádově přidal na aktivitě. Když odlétal, říkal „u vás jsou všichni tak aktivní a mají tolik zájmů. Až přijedu domů, budu využívat můj čas více produktivně“. Před Českem zveřejnil Jigmet tak jedno video za čtyři měsíce. Po návštěvě Jigmet vytvářel zajímavá videa v rámci různých angažmá každý měsíc.

  Jigmetova snaha je tedy to hlavní, co stojí za jeho úspěchem.

  První fotoaparát, počítač a další vybavení koupili Jigmetovi rodiče. Od roku 2018 Jigmet vytvořil několik videoklipů na různá témata. Nátura obyvatel Malého Tibetu je taková, že nejdou nikdy do přímých konfrontací, takže pokud se Jigmet ostatních ptal, jak se jim líbí jeho nové video, dozvěděl se pouze „very nice“ nebo „good job“. Pokud se tedy Jigmet chtěl dozvědět něco nového pro svůj profesní rozvoj, nezbylo mu nic jiného než se obrátit na známé z Česka. 

  Celý článek si můžete dočíst, a také Jigmetova videa zhlédnout na:

  https://www.brontosaurivhimalajich.cz/2021/8/31/pomohou-jigmetova-videa-zmirnit-treti-vlnu-koronaviru-kariera-kterou-formovali-cesti-dobro

  *Víc o škole, kterou dlouhodobě podporují Brontosauři v Himálajích, si můžete přečíst zde:

  https://www.brontosaurivhimalajich.cz/skola-v-mulbekhu

  Autor