Život před kurzem a život po kurzu. Tak na Prázdninovkové zážitky vzpomínají účastníci s odstupem let. Někdy jsou to dva roky, někdy pět. Někdo další i po 20 letech řekne, že mu kurz otevřel oči, zásadním způsobem změnil život a že to, co během kurzu zažil, pro něj mělo nedozírnou hodnotu.

  Vytvářet bezpečný prostor, v němž lidé mohou objevovat smysl a nové směry pro svůj rozvoj, je pro nás privilegium a zároveň i závazek. Na letošní sezónu jsme proto připravili pestrou nabídku autorských kurzů Prázdninovky a také dobrodružství v přírodě s Outward Bound Czech Republic. Neváhejte, kurzy se rychle plní a zbývá už jen posledních pár volných míst!

  Zážitkové kurzy pro veřejnost

  Dobrovolníci připravují experimentální kurzy, jejichž záměry a témata akcentují osobnostní rozvoj, změnu životního stylu, nevšední dobrodružství a výzvy.

  Najděte si ten pravý pro sebe!


  O PRÁZDNINOVÉ ŠKOLE LIPNICE

  Tvoříme kurzy, které pomáhají lidem objevit a rozvinout vlastní potenciál, posilujeme jejich odvahu, tvořivost a schopnost zasadit se za sebe, za druhé i za svět kolem. Máme rádi dobrodružství, překvapení a výzvy. Naše kurzy jsou zážitkem, který vyvolává pozitivní změny v jednotlivci i společnosti.

  Přes 40 let vytváříme jedinečnou metodu zážitkové pedagogiky, kterou nabízíme široké veřejnosti, školám a neziskovému sektoru. Ukazujeme, že učení může být jiné a zábavné. Pracujeme ve vzácné symbióze dobrovolníků a profesionálů a jako neziskovka vracíme všechny příjmy zpátky do rozvoje naší metody, protože to, co děláme, dává smysl. Jsme Prázdninovka. Děláme kurzy, které mění svět.

  https://psl.cz/

  CO JE OUTWARD BOUND?

  Síť škol z 35 zemí světa, které rozvíjí dovednosti pro život díky autentickým zážitkům v přírodě. Ročně našimi akcemi projde 150 000 lidí po celém světě.

  My v České republice, jako součást tohoto mezinárodního společenství, fungujeme od roku 1992. Našimi expedicemi prošly tisíce účastníků, především mládežníků a mladých dospělých do 26 let. Pořádáme ale i expedice pro dospělé.

  https://outwardbound.cz/

  Autor