Tamjdem s dobrovolníky každý rok pomáhá neziskovkám po celém Česku. O pomoc s manuální prací se na nás i letos obrátilo už 15 organizací, a tak postupně plníme víkendy dobrovolnickými akcemi.

  Vyraz s námi na pomoc českým neziskovkám i Ty. Dobrovolnické víkendovky jsou skvělou příležitostí, jak poznávat zajímavá zákoutí České republiky a zblízka neziskovky, které u nás působí. Jsou místem, kde se setkává parta podobně naladěných lidí. Jsou bezva šancí, jak si u smysluplné manuální práce protáhnout tělo a potrápit svaly na čerstvém vzduchu a jako bonus si vyčistit hlavu.

  Každá akce nabídne jiné místo a organizaci, které můžeš věnovat svůj čas. Vybírat můžeš podle oblasti, které se organizace věnují a která tě láká, data konání, typu práce anebo i doprovodného programu, protože víkendovky nejsou jenom o práci.

   

  KAM JDEM V KVĚTNU?

  Květen je za rohem a naplánovány máme hned 3 akce na místech, kam se s dobrovolníky každoročně rádi vracíme.

  6.- 8. 5 2022 VILDŮV MLÝN

  Vyraz za záchranou Vildova mlýna! V roce 2021 jsme ve Vildově mlýně společně s profesionálními tesaři pomáhali postavit nový krov, v letošním roce by se tu i díky Tvé pomoci mohly uskutečnit první kulturní akce. Během víkendovky pomůžeme s různými manuálními pracemi při rekonstrukci mlýna. Budeme hledat původní podlahu v mlýnici a taky natírat dřevo.

  Vize spolku Sedlecká, který mlýn zachránil před plánovanou demolicí, je vytvořit ve starém Vildově mlýně kulturně-společenské centrum, které bude místem pro setkávání návštěvníků a obyvatel Jistebnice nad šálkem kávy a také jako zázemí pro různé kulturní a sousedské akce.

  13.-15. 5 2022 HIPOREHABILITAČNÍ CENTRUM RYZÁČEK

  Do hiporehabilitačního centra Ryzáček – místa, kde koně pomáhají při rehabilitaci, pojedeme už po deváté. Vyrazíme vlakem z Prahy až na Moravu, do obce Líšnice na Šumpersku. Vylez z pantoflí a staň se dobrovolníkem! Čeká nás natírání jizdárny a hlavní budovy.

  Občanské sdružení Ryzáček ve Vyšehorkách (okres Šumperk) se od roku 2006 zabývá hiporehabilitací dětí i dospělých s kombinovaným handicapem. Hiporehabilitace je speciální rehabilitace s pomocí jízdy na koni a jiným pohybem na koňském hřbetě. Kromě této zajímavé rehabilitace Ryzáček dále realizuje aktivity pro děti spojené s poznáním světa koní.

  20.-22. 5 2022 KLÁŠTER PORTA COELI

  Už jsi někdy strávil/a noc v klášteře, jehož historie se píše už od 13. století? Chtěl/a by ses procházet po bývalých ovocných sadech a zahradách, poznat historii jednoho magického místa a prožít víkend v překrásném prostředí obce Předklášteří? Staň se dobrovolníkem a všechny tyto přání se ti mohou splnit na víkendovce v Porta Coeli. Bude to o práci na čerstvém vzduchu – v jablečných sadech nebo klášterní zahradě. Už teď také víme, že pracovat budeme pouze v sobotu. Neděle je v klášteře den odpočinku a platí zákaz braní všech motyk, lopat a hrábí do rukou!

  Hojnost, z.s. (klášter Porta Coeli)

  Hojnost je společenstvím osob, které spojují dvě věci: žijí na Tišnovsku a rozhodli se vzít zodpovědnost za svůj život a prostředí, ve kterém žijí, do vlastních rukou. Jejich hlavním tématem jsou potraviny: jejich původ, produkce, zpracování a přeprava. Důraz kladou na lokálnost potravin, bezobalovost, udržitelnost, zdravotní nezávadnost a ohleduplnost k chovaným zvířatům.

  Tamjdem o. p. s.
  Tamjdem o. p. s.

  Těšíme se na setkání na víkendovkách!

  Tamjdem tým

  www.tamjdem.cz

  Tamjdem, o.p.s.

   

   

   

  Autor