Už jste slyšeli o tom, že se v březnu v Praze koná největší Světový kongres environmentální výchovy? A že jeho důležitou součástí je taktéž pětidenní mládežnický mezinárodní kongres Youth Environmental Education Congress (YEEC)?

  Akce je zaměřená na podporu a rozvoj mladých lidí, kteří jsou aktivní v oblasti životního prostředí, klimatu, udržitelnosti či veřejného dění. Pětidenní akční program propojí aktivní mladé lidi z celého světa a umožní, aby se navzájem inspirovali a podporovali. Společně přednesou zprávu o potřebách mládeže v environmentální výchově na Světovém kongresu environmentální výchovy (WEEC) a budou o ní diskutovat s předními světovými aktéry z oblasti životního prostředí a vzdělávání.

  Rádi bychom na této akci měli i vás!

  Podívejte se na podrobnější informace v letáčku, nebo ještě lépe na webových stránkách zde – tam je možné již vyplnit přihlášku. Přihlašování je možné do konce listopadu, pro vybraných 10 českých účastníků nabízíme i výraznou finanční podporu. SEVER díky projektu Erasmus může pro vás uhradit následující:

  o   zpáteční cestovné veřejnou dopravou z vašeho místa bydliště do Prahy do výše 1000 Kč (oproti doloženým jízdenkám)

  o   zaplacení ubytování do výše 2000 Kč

  o   zaplacení účastnického poplatku ve výši 3 600 Kč

  o   vaše náklady by tedy byly stravování, MHD, a případně náklady převyšující limity viz výše

   

  YEEC organizuje Středisko ekologické výchovy SEVER
  s podporou WEEC Network
  and WEEC Programme and Organising Committee, Ministerstvo životního prostředí ČR, Hnutí Brontosaurus, The Foundation for Environmental Education, Erasmus+.

  Více informací:
  https://www.weec2022.org/programme/side-events/

  https://weec2022.org/