Prázdninová škola Lipnice připravuje podzimní metodické a vzdělávací kurzy
  Spouštíme nové běhy Certifikovaného výcviku Metod zážitkové pedagogiky. Jedná se o soubor pěti navazujících metodických kurzů, které vás provedou metodou zážitkové pedagogiky – od teoretické přípravy akcí až po trénink reálné práce se skupinou. Kurzy jsou akreditovány MŠMT. Naučíme Vás pomocí her a zážitků učit tak, aby to mělo smysl!
  Tyto běhy hlásí volná místa:
  Praha / 29. 10. 2021 – 20. 2. 2022
  Brno / 24. 9. 2021 – 19. 12. 2021
  Bratislava / 24. 9. 2021. – 23. 1. 2022
  Další kurzy, na které se lze ještě přihlásit:

  Life Path

  Life Path je expedice, která Tě vezme na 5 dní do přírody a dá Ti možnost přemýšlet o životě, jaký žiješ. Budeme společně hledat odpovědi na tyto otázky:

  • Jsi ten, kdo řídí svůj život?
  • Děláš v životě opravdu důležité věci?
  • A děláš je ve správný čas?

  24. 9. 2021 – 28. 9. 2021

  River Adventure

  Sedm dní na řece i v divočině kolem ní. Dobrodružství a výzvy ve dne i v noci. Vedení sebe sama i ostatních. Bytí v přírodě i bití se s přírodouOdpovědnost za vlastní rozhodnutí. Outdoorová expedice, která však není jen o sportu, ale má i prostor pro osobní rozvoj. Protože příroda, spolupráce ve skupině nebo překonávání překážek tě dokážou naučit věci, které využiješ v celém svém životě.
  11.9. – 17. 9. 2021

  Putování opuštěnými horami

  Putování Poloninami, přírodou nejméně dotčenou člověkem a s nejkrásnějším hvězdným nebem na Slovensku. Máme pevně daný začátek a konec expedice a zbytek je na nás. Rozhodneme my, příroda a náhoda. Budeme pracovat s tím, co přijde. Budeme pozorovat hvězdy, nebo hledat přístřešek v dešti. Zamýšlet se u ohně nad tím, kdo jsme a odkud jsme přišli, nebo řešit, kde zítra nabereme vodu. Bude to hluboké a veselé, hloubavé i dojemné. V srdci přírody, pod hvězdnou oblohou v jediném slovenském pralese, s nejmenším světelným smogem.

  27. 9. 2021 – 4. 10. 2021

  Řízení psychického rizika

  Zásady první psychické pomoci na zážitkových programech

  Nadstavbou kurzů, které se věnují samotné metodě zážitkové pedagogiky, je kurz o psychickém bezpečí účastníků vašich kurzů a akcí. Zážitková metoda pracuje cíleně s emocemi a zážitky, které mohou často vyvolat silné a nečekané reakce. Pro takové případy vám kurz nabídne sadu konkrétních nástrojů a technik, které vám pomohou tyto situace zvládat.

  Více o kurzu


  Veškerý přehled akreditovaných a vzdělávacích kurzů můžete nalézt na webu PŠL, v sekci pro pedagogy. Rovněž dokážeme připravit kurz na míru pro třídu, který napomůže spolupráci mezi dětmi, stmelení nového kolektivu a podpoří celkovou atmosféru ve třídě. Také realizujeme kurzy na míru pro neziskovky, ve kterých podporujeme spolupráci týmu zaměstnanců, společně objevujeme nástroje pro otevřenou komunikaci a vše zakoušíme zakoušíme na vlastní kůži sebezkušenostní formou.

  Kurzy

  Prázdninová škola Lipnice