Prezident republiky Petr Pavel na Pražském hradě přijal skautky a skauty z české výpravy na Světové skautské jamboree, které v srpnu proběhne v Jižní Koreji. Věnoval jim vlajku, která s nimi na Jamboree poputuje.

   

  Celosvětové skautské setkání se koná jednou za čtyři roky, do Jižní Koreje zamíří až 60 tisíc skautek a skautů z více než 150 zemí. Ze všech koutů Česka jich bude více než 420.
  Na účastníky Jamboree v Jižní Koreji čeká pestrý program: výlety, hry, sportovní klání, rukodělné dílny, hudební vystoupení a další aktivity zaměřené třeba na aktivní občanství, pomoc druhým, udržitelný rozvoj nebo vědu a techniku. Chybět nebude ani poznávání korejské kultury, přírody a tradic. Jamboree je jedinečná příležitost poznat lidi různých národností, kultur, jazyků a náboženství a zažít, jak moc dokáže skauting propojovat a usnadňovat hledání nových přátel.
  Prezident republiky na setkání ocenil význam a roli skautingu v české společnosti. Poděkoval za to, jak skautská výchova vede děti a mladé lidi ke kladnému vztahu k přírodě a k ostatním lidem a dlouhodobě rozvíjí hodnoty demokracie a humanity.
  Účastníci setkání s prezidentem republiky, kteří se v nadcházejících dnech spolu s mnoha dalšími vydají na cestu do Koreje, ocenili vstřícnost a zájem prezidenta o skauting i samotnou výpravu a jako dárek Petru Pavlovi předali český skautský šátek a speciální ponožky z kolekce pro nadcházející Jamboree.
  Foto Zuzana Bönisch, Kancelář prezidenta republiky
  Zdroj: skaut.cz

  Autor