Středisko volného času (SVČ) TYMY má již řadu let velmi úzkou spolupráci se spolkem Prales dětem. V rámci této spolupráce se uskutečnila řada besed. Každoročně se koná 30. 12. Pochod pro prales a děti z keramických kroužků vyrobily již několik kachlí se stopou tygra, které se podařilo vydražit a peníze z dražby použít na záchranu deštného pralesa.

  Na přednášce Oko oceánu (foto SVČ TYMY)
  Na přednášce Oko oceánu (foto SVČ TYMY)

  Aktivisté spolku Prales dětem v době covidu rozšířili svoji působnost také na Kostariku, kde vybudovali soukromou pralesní rezervaci Green Life II. a vzdělávací oceánské centrum Blue Life.

  V rámci tohoto projektu se uskutečnila přednáška Oko oceánu, která se zabývá monitoringem velryb a ochranou přírody na Kostarice. Ve středu 24. 5. přijeli zástupci spolku Prales dětem, Zuzka a Milan mezi děti do ZŠ Přílepy, kde s dětmi besedovali na toto zajímavé téma. Proběhly zde dvě přednášky.

  Děti toto téma velmi zaujalo, pozorně poslouchaly a na závěr přednášky měly spoustu všetečných dotazů. Děkujeme Milanovi a Zuzce za jejich aktivní přístup k ochraně životního prostředí a děkujeme také vedení ZŠ Přílepy za vstřícnost a podporu monitorovacího programu Oko oceánu.

  Zařadil: -maj-

   

  Autoři