Štědrý den je takřka za dveřmi a my vám přejeme, abyste ho prožili v klidu s rodinou a hlavně ve zdraví. Nezapomeňte nasypat ptákům do krmítka něco moc dobrého. A nebo jim venku ozdobte stromeček! Obalené šišky nebo plněná jablíčka mohou skvěle fungovat jako ozdoby na venkovní stromeček, který můžete pro ptáky a jiná zvířata ozdobit. Možná se vám potom povedou nafotit skvělé fotky, které můžete nahrát do právě otevřené galerie Ptačí hodinky 2023!

  Pojďte s námi vytvořit fotogalerii Ptačí hodinky 2023

  Galerie je společným dílem (nejen) účastníků Ptačí hodinky, kteří trávili čas u krmítka s fotoaparátem v ruce. Podělte se i vy s námi o vaše fotografie ptáků. Nahrát fotku je jednoduché! Pomocí formuláře na webu Ptačí hodinku fotografii nahrajete přímo do galerie. Děkujeme, že se s námi dělíte o své nejkrásnější ptačí záběry, vážíme si toho!

  Ptačí hodinka se nezadržitelně blíží

  Je tedy ten pravý čas si zopa kovat, jak sčítat a procvičit se v poznávání jednotlivých druhů. Ptačí hodinka je otevřena všem bez jakýchkoli předchozích zkušeností se sčítáním ptáků, doporučujeme si ale pročístnávody a tipy na stránkách Ptačí hodinka. Při samotném sčítání vás pak již nic nepřekvapí.
  Ptačí hodinka je program občanské vědy a má za cíl zjistit více informací o chování našich přezimujících ptáků. Dodržení stejné metodiky sčítání je tedy klíčové, aby byla data porovnatelná a měla vypovídající hodnotu. Jen díky vám můžeme získat opravdu velké množství dat. Děkujeme!

  Autor