Po měsících usilovné práce a snahy zastavit kácení vzácných starých lesů, jsme se rozhodli vyslat jasný a důrazný vzkaz Ministerstvu zemědělství.

  Proto právě protestujeme před ministerstvem a žádáme ho, aby se u nás přestaly okamžitě kácet vzácné lesy starší 120 let, které překypují biodiverzitou a pomáhají nám zmírňovat klimatickou krizi. Symbolicky jsme dnes přejmenovali Ministerstvo zemědělství na Ministerstvo kácení starých lesů. A hlasy všech dosud podepsaných pod výzvou Nekácejte jsme „vzali s sebou“ a spolu s dalšími téměř 22 000 lidmi čteme  jejich křestní jména na místě protestu. Děkujeme Vám, že Vás mají staré lesy na své straně.

  Kácení lesů starších 120 let nadále pokračuje a my tomu nechceme přihlížet. Ministr zemědělství Marek Výborný má možnost to zastavit a nakázat státní firmě Lesy ČR, aby ukončila kácení těchto unikátních a nepostradatelných lesů.
  Situace je snad ještě absurdnější, protože jsme během naší práce zjistili, že dřevo vykácené ve našich vzácných starých lesích končí jako palivové dříví, nebo slouží k výrobě papíru v zahraničí. Přitom tyto vzácné lesy jsou zásadní pro ochranu ubývající biodiverzity i ochranu klimatu. Tyto lesy patří nám všem a je třeba zachovat je i pro příští generace.

  Přidejte se a napište ministrovi zemědělství!

  Abychom pro příznivce lesů (tedy i pro Vás) vše udělali co nejsnadnější, připravili jsme jednoduchou stránku, na které najdete informace, kde a jak napsat přímo ministrovi zemědělství a ukázat mu společně s námi, že je čas přestat drancovat vzácné staré lesy.
  Děkujeme a věříme, že naše společné volání ministr vyslyší.
  Za Greenpeace ČR
  Mgr. Nikol Krejčová
  vedoucí kampaně Nekácejte!

  Autor