Rok se s rokem sešel a my máme nyní příležitost věnovat čas krátkému zamyšlení nad uplynulým obdobím, než se s novou chutí a energií pustíme do roku 2022. Dovolte nám tedy malé ohlédnutí.

  V letošním roce bylo opět třeba posilovat nejen v každém z nás, ale i celé v společnosti odvahu, odolnost a odpovědnost tak, abychom společně překonali nástrahy nejen koronavirové. Prázdninovka se o to snaží skrze své kurzy a expedice. Přestože prvních pět měsíců roku nebylo možné žádné akce pořádat, ve zbylých měsících jsme se snažili dopřát radost z intenzivního osobního setkání co nejvíce lidem. A nakonec toho nebylo málo.

  Pěkná řádka dlouhých autorských kurzů, mezi kterými bylo i pět zbrusu nových. Právě na nich hledáme nové přístupy na poli zážitkové pedagogiky a ověřujeme již vyzkoušené. Tyto zkušenosti pak využíváme jako příklady při předávání našeho know-how v rámci metodických kurzů. Outward Bound expedice vytáhly účastníky do přírody i na vodu na sedmi otevřených expedicích. V letošním roce jsme také realizovali nadstandardní počet akcí pro žáky a studenty.

  Lockdown přinesl mimo jiné dlouhé odloučení třídních kolektivů a zpřetrhané sociální vazby bylo třeba znovu spojit. Více než 400 holek a kluků zažilo náš adaptační kurz využívající naplno metodu zážitkové pedagogiky, jejímž prostřednictvím jsme přispěli k obnově atmosféry ve třídě již během tří dnů. Šest tříd se vydalo na školní Outward Bound expedici, kde spolužáci putovali v přírodě na Vysočině.

  Celkem jsme realizovali přes 80 akcí, kterými prošlo více než 1400 účastníků. Za tím vším stojí dobrovolníci i profesionálové, na jejichž synergii stojí celá Prázdninová škola Lipnice.

  Přeji nám všem, aby nadcházející rok přinesl co nejvíce pozitivních zážitků.

  Jsme Prázdninovka. Děláme kurzy, které mění svět.

  Kristýna Menclová
  výkonná ředitelka

  http://www.psl.cz