Hodina H vyslala v létě zástupce mladých lidí a mládežnických organizací na školení s názvem “Skills for life via entrepreneurship”, v češtině “Dovednosti pro život přes podnikavost”.

  Zástupci osmi zemí společně prozkoumávali dovednosti užitečné pro život a také rozvíjeli svůj vlastní smysl pro podnikavost. Díky programu Erasmus+ vzniklo na školení v Rakousku mnoho nových nápadů a budoucích projektů na podporu rozvoje dovedností pro život.

  Účastníci z Česka, Rakouska, Portugalska, Řecka, Španělska, Bulharska, Turecka a Makedonie společně strávili pět pracovních dní v rakouském městečku Neu Nagelberg u česko-rakouských hranic.

  První den je čekalo seznámení se s ostatními, jejich organizacemi, kulturami a také skupinové úkoly. Druhý den se zaměřili na kreativitu, komunikaci, motivaci a práci na sobě sama. Třetí den je čekala návštěva místní sklárny a poznávání krás městečka Gmünd. Předposlední den se účastníci zaměřili na známé podnikatele a rozbor dovedností, které mají dobře rozvinuté, identifikaci vlastních dovedností a plán svého seberozvoje. Také si vyzkoušeli příkladové mini-projekty, kdy zkoumali, jak do svého výkonu promítají jednotlivé dovednosti spojené s podnikavostí. Poslední den už všichni pracovali na nových projektech pro budoucí spolupráci, vlastních nápadech a na vyhodnocení projektu. Byl to rušný, nabitý, pestrý a nádherný týden plný aktivit, seberozvoje a zábavy.

  Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

  Eva Havlíčková

  Autor