Včera (6. května 2023, pozn. red.) se národ sešel, aby oslavil korunovaci Jeho Veličenstva krále. Jsme hrdí, že naši dobrovolníci byli u toho, aby podpořili návštěvníky a pomohli jim strávit velký den, píše se na webu britské skautské organizace www.scouts.org.uk.

  Nejen při korunovaci v hlavním městě, ale i na mnoha místech Commonwealthu skauti organizovali nebo pomáhali při The Big Lunch – společném obědě místních komunit, organizovali různé doprovodné aktivity, zdobili ulice a podobně.

  Skauti mají hrdou historii sloužit společnosti a konat své povinnosti. Mají to ve svém skautském slibu.

  V loňském roce skauti dobrovolničili, aby pomohli tisícům lidí, kteří se přijeli poklonit Jejímu Veličenstvu královně Elizabetě II. na její poslední cestě….

  Celý článek v angličtině najdete na:

  https://www.scouts.org.uk/news/2023/may/scouts-support-the-coronation-of-hm-the-king/

  https://www.scouts.org.uk/national-events/coronation/the-big-lunch/

  Skauti také vytvořili speciální příležitostnou „korunovační“ nášivku, kterou mohou účastníci oslav nosit na čestném místě skautské košile do konce tohoto roku. Nášivka používá oficiální logo korunovace, které sestává z národních květin všech čtyř částí Británie – pětilisté růže za Anglii, trojlístku za Severní Irsko, bodláku „thistle“ za Skotsko a narcisu za Wales, tvořící dohromady tvar koruny sv. Edwarda – doplněné o skautskou lilii.

  We’re proud to have worked closely with the Royal Household to produce the Coronation badge for HRH King Charles III. It features the official Coronation emblem designed by Sir Jony Ive, along with our Scouts fleur de lis.

  https://shop.scouts.org.uk/new-in/coronation-of-hm-king-charles-iii-uniform-badge-#selection.size=719&selection.color=34

  Autor