Opět můžete objevovat krásy Evropy – odstartovala soutěž DiscoverEU. Od 15. března 2023 do 29. března 2023 se do soutěže můžou přihlašovat narozeni od 1. července 2004 (včetně) do 30. června 2005 (včetně), kteří mají bydliště v některém z členských států EU. Výherci obdrží časovou jízdenku.

  S podrobnostmi včetně způsobu přihlášení se můžete seznámit na  Evropském portálu pro mládež

  Pokud je tedy člověku právě 18 let a má bydliště v některém z členských států EU nebo třetích zemí přidružených k programu Erasmus+, pak má šanci objevovat díky zmíněné soutěži krásy Evropy. DiscoverEU totiž spadá pod program Erasmus+.

  O DiscoveruEU

  „Jedná se o akci v rámci programu Erasmus+, díky níž můžete cestovat po Evropě a poznávat její obyvatele, historii a kulturu. Cestovat budete hlavně po železnici (kromě určitých výjimek umožňujících účast těch, kteří žijí na ostrovech nebo v odlehlých oblastech). Budete mít možnost obdivovat dechberoucí přírodu, kterou náš světadíl ukrývá, a naše nádherná města. Každý rok lze podat přihlášku v rámci dvou kol soutěže. Výherci obdrží časovou jízdenku.

  Lidem ve věku 18 let, kteří mají bydliště v některé ze zemí Evropské unie nebo třetích zemí přidružených k programu Erasmus+, jako je například Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Severní Makedonie, Srbsko a Turecko, nabízí soutěž DiscoverEU možnost získat jedinečný cestovatelský zážitek, poznat rozmanitost Evropy, dozvědět se více o našem kulturním dědictví a historii a setkat se s obyvateli různých zemí. Tato zkušenost vám navíc pomůže rozvíjet dovednosti, jako je nezávislost, sebedůvěra a otevřenost vůči jiným kulturám, což se vám bude v budoucnu určitě hodit.

  Vybraní účastníci obdrží Evropskou kartu mládeže programu DiscoverEU, která jim umožní získat slevy na kulturní akce, vzdělávací a sportovní aktivity, místní dopravu, ubytování, stravování atp.,“ lze se dočíst na projektovém portálu.

  Zařadil: -maj-

   

  Autor