Zlatý oříšek 2021- natáčení finále (foto archiv Zlatého oříšku)
  Zlatý oříšek 2021- natáčení finále (foto archiv Zlatého oříšku)

  Již po čtyřiadvacáté nabízí Zlatý oříšek podporu všem aktivním, šikovným a úspěšným dětem a dětským kolektivům České republiky, které vynikají v jakémkoliv oboru nebo vytvářejí něco mimořádného či společensky prospěšného. Patrony letošního novoročního televizního finále budou opět velmi úspěšní a inspirativní zástupci různých oborů. Svou účast a podporu soutěžícím dětem potvrdili Vladimír Kořen, televizní moderátor a popularizátor vědy, olympijský vítěz v akrobatickém lyžování Aleš Valenta a sólistka Baletu Národního divadla Nikola Márová.

  Zlatý oříšek nemá žádné kategorie, a soutěž je tak otevřena všem dětem od 6 do 14 let, jejich úspěchům, výsledkům v soutěžích, závodech, ale například i zajímavým ekologickým projektům či jinak prospěšným akcím.

  Zlatý oříšek Zlínského kraje 2021 - slavnostní finále (foto archiv Zlatého oříšku)
  Zlatý oříšek Zlínského kraje 2021 – slavnostní finále (foto archiv Zlatého oříšku)

  Ve finálovém televizním pořadu, který Česká televize vysílá vždy na Nový rok, se opět představí se svými schopnostmi a úspěchy 21 nominovaných dětí a dětských kolektivů z celé České republiky.

  V závěru tohoto pořadu bude vyhlášeno sedm vítězů, na které čekají prestižní ceny Zlatý oříšek a rozdělí si mezi sebou 140 000,- Kč. Úspěchem ve Zlatém oříšku získávají také příležitost prezentovat svou činnost a výsledky napříč médii, což je pro ně rovněž neocenitelná zkušenost a zajímavá inspirace pro celou veřejnost.

  Za dobu trvání Zlatého oříšku se do projektu přihlásilo přes 2 500 soutěžících dětí a náročným sítem jich mezi nominované prošlo přes 550.

  Zlatý oříšek 2021- natáčení finále (foto archiv Zlatého oříšku)
  Zlatý oříšek 2021- natáčení finále (foto archiv Zlatého oříšku)

  V minulosti Zlatý oříšek také obdržel náš nejlepší šachista David Navara, motocyklový závodník Filip Salač nebo skvělý dětský pěvecký soubor BONI PUERI a mnoho dalších.

  Mgr. Jiří Kotmel z Nadačního fondu Zlatý oříšek, který soutěž organizuje, doplňuje:
  „Jsme přesvědčení o tom, že pro rozvoj naší společnosti je podpora dětí, které v sobě mají chuť, nadání a zároveň schopnost na něčem intenzivně pracovat, absolutně zásadní. Takovým dětem a jejich rodičům se již 24 let snažíme být na blízku, oceňovat jejich úsilí a podporovat je. Doufám, že i letošní patroni budou pro všechny letošní účastníky soutěže úžasnou inspirací pro jejich další činnost.“

  Přihlášku je možné vyplnit on-line na www.zlaty-orisek.cz, ale jen do 15. 10. 2022!

  Zařadil: -maj-

   

   

  Autor