Evropa je pro mě domovem. Evropský parlament se stal mým druhým domovem od chvíle, kdy jsem před dvěma lety začala pracovat jako dobrovolník kontaktní kanceláře Evropského parlamentu. 

  V roce 2019 jsem se před volbami do Evropského parlamentu rozhodla, že chci pro Rumunsko více, a to jak z mé strany, tak i od Evropského parlamentu!

  Přes svou dosavadní mediální a televizní kariéru, kterou jsem zahájila ve svých pěti letech, se domnívám, že ta největší profesionální výzva se objevuje ve chvíli, kdy se člověk rozhodne stát se evropským dobrovolníkem a prosazovat demokracii, svobodu projevu, řešení přeshraničních záležitostí, problematiku změny klimatu, rovnost a inkluzi, digitalizaci, problematiku migrace, azylu atd. Všechny tyto záležitosti jsou v současnosti na programu jednání Evropského parlamentu a projednávají se i v rámci Konference o budoucnosti Evropy. Jde o oblasti, o nichž jsem se dověděla více v rámci svých setkání s Robertou Metsolaovou, Katarinou Barleyovou, Guym Verhofstadtem, Manfredem Weberem nebo předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou.

  K tomu, abychom se stali součástí všech těchto událostí, stačí, abychom se dostali ven ze své vlastní bubliny a chtěli se do nich zapojit. Dveře evropských orgánů a institucí jsou dokořán a političtí lídři jsou taktéž transparentní a otevřeni dialogu.

  Rozhodni se tedy a zapoj se do práce pro EVROPU! Budoucnost patří tobě!

  Oana

  Na další fotky a možnosti spolupráce se podívej zde:

  https://together.europarl.europa.eu/cs/testimonials/oana