Workcamp je dobrovolnický projekt, kde spolu skupina dobrovolníků a dobrovolnic z celého světa pracuje na prospěšném projektu, tráví společně volný čas a poznávají okolí. A každý takový workcamp potřebuje svého leadera. Organizace INEX plánuje na letošní sezónu 30 až 40 českých workcampů, což znamená, že bude potřeba 60 až 80 vedoucích. Staneš se jedním*jednou z nich?

  Náplní práce vedoucího*vedoucí workcampu je vést skupinu dobrovolníků a dobrovolnic, komunikovat úkoly, motivovat a koordinovat volný čas. Být vedoucím je tak skvělou příležitostí k seberozvoji a získání spousty skvělých zkušeností. Vedoucí se naučí řešit situace za pochodu, zlepší si organizační schopnosti a komunikaci, zdokonalí se v angličtině. Vedení workcampu tak určitě obohatí životopis o zajímavou položku a vybrané vysoké školy dokonce vedení workcampů už uznávají jako stáž.

  INEX pro nové vedoucí každoročně pořádá víkendové Školení vedoucích, kde se účastníci dozvědí, jak předcházet konfliktům, jak správně motivovat tým nebo co říct novinářům, pokud přijdou udělat reportáž z workcampu. A přestože rolí vedoucího není být zdravotníkem, INEX pořádá i školení zdravovědy, aby účastníci věděli, jak zareagovat na drobná zranění.

  Vzdělávací cyklus Vedoucí workcampu je zdarma. Zájemci musí pouze uhradit zálohu 800 Kč, kterou INEX navrátí po odvedení workcampu. V ceně vratné zálohy je školení vedoucích, školení zdravovědy, ubytování, doprava, kapesné, vzdělávací materiály, naše průběžná podpora a 25 % slevu na registrační poplatek na případný workcamp v zahraničí ve stejném roce.

  Jediné podmínky, které zájemce musí splňovat, je věk minimálně 18 let a schopnost aspoň základní komunikace v angličtině. Přihlásit je možné i společně s kamarádem nebo kamarádkou.

  Tak neváhej a přihlas se!

  Více informací najdeš na stránkách INEXu.

   

   

  Autor