Francie – Česká republika – Švédsko… To je trio, které bude předsedat Radě EU po dobu 18 měsíců od roku 2022. S novým triem přichází také nový cyklus EU dialogu mládeže. Přípravy probíhají už teď. V rámci nich hledáme motto celého cyklu – a kdo jiný by ho měl navrhnout, než mladí lidé, kterých se týká především!

  Momentálně probíhají přípravy celého procesu a jako priority byly nastaveny dva cíle mládeže – #3 Inkluzivní společnost – naším tématem bude hlavně mezigenerační dialog – a #10 Udržitelná zelená Evropa. Cyklus by mělo provázet společné motto – a zde přichází část, kdy už od počátku chceme zapojit vás, mladé lidi! Máte nápad, jak tyto cíle spojit? Napadá vás „youthfriendly“ a „catchy“ název? Jak by mělo znít, aby oslovilo mladé lidi?

  Svůj návrh můžeš poslat tímto formulářem.

  Motto navrhují mladí lidé ve všech třech předsedajících zemích, tedy ve Francii, Česku a Švédsku. Ze všech návrhů pak bude vybrán ten nejlepší. Soutěž o nejlepší návrh organizují ministerstva pro mládež a rady mládeže. Zapojit se mohou mladí lidé ve věku 13–30 let a návrh motta je třeba zaslat jak v anglické, tak české podobě.

  Strukturovaný dialog s mládeží
  Strukturovaný dialog s mládeží

  Termín pro podání návrhů je 17. června. Poté bude vybráno deset nejlepších návrhů v každé zemi, z nichž příslušná ministerstva mládeže vyberou tři nejlepší. O vítězi se následně rozhodne společně. Autor vítězného motta dostane pozvání na všechny tři Evropské konference mládeže, které se postupně uskuteční ve Francii, Česku a Švédsku v průběhu daného cyklu.

  Pro inspiraci se můžete podívat i na motta z předchozích let:

  • 2010-2011 Cycle 1: Employment
  • 2011-2012 Cycle 2: Participation of young people in democratic life in Europe
  • 2013-2014 Cycle 3: Social inclusion
  • 2014-2015 Cycle 4: Youth empowerment
  • 2015-2016 Cycle 5: Enabling all young people to be involved in a diverse, connected and inclusive Europe
  • 2017-2018 Cycle 6: Europe – What’s next?
  • 2018-2020 Cycle 7: Creating opportunities for young people
  • 2020-2021 Cycle 8: Europe for YOUth – YOUth for Europe; Space for Democracy and Participation

  Neváhejte nás kontaktovat v případě dotazů: zuzana.wildova@crdm.czmichaela.dolezalova@crdm.cz.

  Těšíme se na vaše návrhy!

  Strukturovaný dialog s mládeží
  www.strukturovanydialog.cz

  Autor