Seznamte se s příběhy finalistů ankety Strom roku a podpořte váš oblíbený strom prostřednictvím DMS nebo online.

  Hlasovat můžete do 12. září 2021

  Úderem nedělní půlnoci se letošní jubilejní anketa přelila do tajné fáze a počty hlasů pro jednotlivé finalisty zůstanou až do vyhlášení skryty. Pokud jste ještě nepodpořili svého favorita a chcete-li trochu zamíchat pořadím, máte nyní poslední šanci.

  https://www.stromroku.cz

  Sledovat, který strom má k prvenství nejblíže, jste mohli až do neděle 5. září.
  V posledním týdnu je hlasování tajné a na webových stránkách nenajdete průběžné počty hlasů.

  Lípa Kapucínka – Novoveská lípa – Běleňská lípa – Platan javorolistý – Strážce Výštice – Dolní popovská lípa – Dubisko valašisko tvrdé – Zpívající lípa – Smrk ztepilý na ulici Ramešova – Lípa pod Holým kopcem – Svatováclavský dub – Šmigula 

  CHCI HLASOVAT

  Výtěžek z hlasování posíláme ve formě grantů zpět ke komunitám okolo finálových stromů a Stromů hrdinů. Mohou jej využít na ošetření stromů nebo nové výsadby.

  Chtěli byste se do výsadeb zapojit?

  Vysadit strom s námi můžete v sobotu 13. listopadu. V bývalém vězeňském zařízení pro politické odpůrce komunistického režimu Vojna u Příbrami budeme s pomocí dobrovolníků sázet v pořadí již čtvrtou Alej svobody. Pojďte do toho s námi!

  VÍCE O ALEJI SVOBODY

  Do poloviny října můžete také rozhodnout o nejlepším adaptačním opatření na změnu klimatu v rámci Adapterra Awards a vyhrát zahraniční exkurzi do Rakouska a Německa. Nechte se inspirovat.

  TO MĚ ZAJÍMÁ

   

   

  Autor