Junák 2011

Chcete-li někomu udělat radost, pravděpodobně nic nezkazíte, pokud sáhnete po knížce. Skauti si ke svým stým narozeninám jednu darovali. A ne ledajakou. Více než rok na ní pracovala řada lidí a výsledek stojí za to. 256 celobarevných stran formátu A4, více než 800 fotografií a obrazových dokumentů, historická fakta, ale především životní příběhy, zajímavosti a jistě i řada překvapení.

Více informací o knize a prezentaci najdete na:
http://verejnost.skaut.cz/novinky/aktualne/je-venku-kniha-skautske-stoleti-je-k-dostani

Přečkali nacismus i komunismus, teď chtějí skauti umlčet hlasy, že jsou jen spolkem starých časů. Využít k tomu hodlají i letošní stoleté výročí. „Není to jen důvod přehrabovat se v minulosti. Je to i restart do dalšího století,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz starosta Junáku Josef Výprachtický.

Celý rozhovor:
http://zpravy.idnes.cz/cesti-skauti-slavi-sto-let-nejsme-zeleni-muzicci-tvrdi-sef-junaku-p9u-/domaci.aspx?c=A120111_171311_domaci_jj

Na tři sta skautů se přišlo dopoledne rozloučit na Pražský hrad s bývalým bratrem. Pohřeb Václava Havla, který dostal v dětských letech strávených v Junáku přezdívku Chrobák, sledovali na druhém nádvoří. Někdejšího vodního skauta vyprovodili za zvuků hymny typickým skautským pozdravem.

Celý článek:
http://zpravy.idnes.cz/sbohem-chrobaku-vyprovodili-skauti-na-hrade-nekdejsiho-bratra-havla-1go-/domaci.aspx?c=A111223_163546_domaci_jj