Royal Rangers 2010 2011 2012 2013

Členská základna organizace Royal Rangers ČR se loni zvýšila o 70, a dosáhla tak počátkem ledna 2012 čísla 1105. Zásluhu na tom mají především nově vzniklé hlídky v Kašavě, Českých Budějovicích a Vyšším Brodě; nováčci ale přibyli také ve Vyškově, ve Valašském Meziříčí, v Českém Těšíně, v Rumburku, v Příbrami, ve Frýdku-Místku, v Jablunkově a v Praze. Royal Rangers během loňského roku připravili dohromady pro 1973 dětí celkem 178 víkendových a pro 2338 dětí celkem 156 celodenních akcí; v průměru tedy přibližně tři víkendovky a tři celodenní akce za týden.

Zdroj:
http://www.royalrangers.cz/?p=2046

Na přelomu července a srpna se ve Foret de Montgeon, lese ležícím na severovýchodním okraji francouzského přístavního města Le Havru, nacházelo deset vesnic, v nichž tábořilo 6400 členů mezinárodní mládežnické organizace Royal Rangers. Do země galského kohouta se sjeli na Eurocamp, jejich největší akci na evropském kontinentě, která se koná jednou za čtyři roky. Na ten s letopočtem 2011 si našli cestu účastníci nejen z Evropy, ale i z USA, Austrálie, Paraguaye a dalších zemí. Českou republiku tam reprezentovala devětapadesátičlenná výprava ze sedmi moravských a slezských měst; šlo konkrétně o Přední hlídky RR z Brna, Jihlavy, Oldřichovic, Třince, Uherského Brodu, Vsetína a Zlína.

Více informací na
http://24ph.mypage.cz/menu/bylo/25-7-6-8-2011-eurocamp-2011-le

Krokodýlí závody? - Voda, lodě, lana, trocha dřiny, trocha adrenalinu - a hlavně spousta zábavy. (Foto Zuzana Kovandová)Voda, lodě, lana, trocha dřiny, trocha adrenalinu a hlavně spousta legrace. To jsou Krokodýlí závody. Závodí vždy tříčlenná družstva – dva lezci a jeden kormidelník. Celý tým má za úkol na lodi dopádlovat kus cesty po přehradě až k mostu a vysadit dva své členy na břeh. Ti vyběhnou nahoru na most a nechají se po laně spustit zpátky do vody. Pokud jejich parťák v lodi stihne mezitím dopádlovat pod lano a zachytit je do lodi, je vše v pořádku, pokud ne… No, pak je potřeba potrénovat si, jak se nalézá do člunu přímo z vody.

Organizace Royal Rangers, respektive její 15. hlídka, shání širokou podporu pro projekt „Oranžová učebna“. Mimo jiné také na počtu hlasů od veřejnosti totiž záleží, zda by projekt mohl získat grant od společnosti ČEZ. Podle informací uveřejněných na internetových stránkách Royal Rangers by grant pomohl speciální škole pro postižené děti, již 15. hlídka RR provozuje. Věnujte prosím tomuto projektu pár minut a několik kliknutí myší, počítá se hlas z každé e-mailové adresy, žádají Royal Rangers.

Více informací naleznete na
http://www.royalrangers.cz/?cat=19

Plánování Eurocampu 2011 ve Francii bylo leitmotivem únorové porady nazvané Euro Leader Conference, na niž se do Makedonie sjeli předáci národních organizací Royal Rangers. Na konferenci nechyběli ani zástupci našeho sdružení, kteří tam měli možnost prezentovat své projekty. „Netušil jsem, že v mnoha vyspělých evropských zemích dětské organizace vůbec se státem nespolupracují a nevyužívají žádné dotační programy. Proto naše projekty jako XED, Ringoturnaje a další aktivity bodovaly,“ píše předseda Národní rady Royal Rangers v ČR Petr Walach na webu zmíněného sdružení.

Více informaci naleznete na http://www.royalrangers.cz

Novinkou roku 2010 je pro Roayal Rangers start nového vzdělávacího programu určeného dětským členům tohoto sdružení. Původně byl program připraven jako misijní akce pro Latinskou Ameriku a v současné době se šíří po celém světě coby originální vzdělávací a motivační program pro děti školního věku. Postupně jej předěláváme do místních podmínek a věříme, že bude přínosem pro mnohé hlídky RR v naší zemi, lze se dočíst na webu Royal Rangers.

Více informací naleznete na
http://rrvcr.webnode.cz