soutěže 2010

Karolína Vránová - MŠ Lišov - Kočičí pohádka - 2. místo v kategorii MŠ (soutěž Kniha a já) Soutěž má za úkol zachytit zážitky a pocity z četby nebo poslechu oblíbené knihy či ztvárnit svého oblíbeného literárního hrdinu.
Minulého ročníku se účastnilo celkem 3.032 soutěžících ze 277 škol a školských zařízení.
Uzávěrka odevzdání soutěžních prací ve 20. ročníku je 15. 3. 2011.
Dvacátý ročník celostátní dětské výtvarné soutěže „Kniha a já“ vyhlásil Dům dětí a mládeže v Šumné na Znojemsku.

Astronomická společnost Pardubice ve spolupráci s Hvězdárnou barona Artura Krause DDM DELTA Pardubice, Českou astronomickou společností a Českým rozhlasem Leonardo vyhlašuje fotografickou soutěž se zaměřením na částečné zatmění Slunce 4. ledna 2011, které bude pozorovatelné na území České republiky. Zapojit se může skutečně každý, kdo má po ruce nějaký ten fotoaparát. Fantazii se meze nekladou, naopak právě originalita snímku může přinést kýžené vítězství.
Přispějte tak do pestré dokumentace tohoto mimořádného úkazu, největšího svého druhu v České republice od roku 2003 až do roku 2026!

Celý článek a podmínky soutěže:
http://www.astro.cz/clanek/4511

pro ČR, Slovensko, země EU a státy mimo členství EU.

Talent Awards je svým formátem jeden z největších evropských soutěžních projektů představující taneční, sportovní a uměleckou scénu.

Soutěžní disciplíny jsou rozděleny samostatně pro amatéry a odděleně pro profesionály.

Hledáme talenty každého pohlaví, všech věkových kategorii. Soutěž je rozdělená do jednotlivých kategorií a dle disciplín.

Propozice a podrobnosti o soutěži:
http://www.talentawards.eu

Vítězové soutěže Dětský čin roku 2010 se zpěvačkou Evou FarnouŠestý ročník celorepublikového projektu Dětský čin roku zná své vítěze. Ocenění v sedmi soutěžních kategoriích projektu převzali vítězové 1. prosince 2010 na Staroměstské radnici v Praze. Předávání předcházel slavnostní oběd s dětmi a známými patrony projektu v restauraci Střelecký ostrov. Zakladatelem a hlavním partnerem projektu je společnost Whirlpool CR.

Goethe Institut - soutěž Němčina pro bystré hlavy První kolo online soutěže Němčina pro bystré hlavy startuje 18.10.2010. V doprovodné přednášce se Michal Fárník, Ph.D. z Akademie věd se středoškoláky podělí o poznatky ze svého oboru a zkušenosti se studiem a výzkumem v zahraničí.
Soutěž „Němčina pro bystré hlavy“ pro studenty se zájmem o přírodovědní a technické obory organizuje Goethe-Institut s cílem podpořit zájem mladých lidí o němčinu. Vítězové získají dvoutýdenní studijní pobyt v Německu.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Mezinárodní obchodní komora v ČR společně vyhlásili soutěž na téma duševní vlastnictví s názvem „Respektuji originál“.

Cílem nově vyhlášené soutěže „Respektuji originál“ je zvýšit povědomí žáků ve věku 11 – 18 let o problematice duševního vlastnictví, zábavnou formou vysvětlit, co jsou práva z duševního vlastnictví, proč je důležité je respektovat a upozorňovat na jejich případné porušování.

Pravidla soutěže najdete na:
http://www.msmt.cz/ministerstvo/vyhlaseni-souteze-na-tema-dusevni-vlastnictvi-s-nazvem

Logo AVZOO víkendu 25. a 26. září 2010 se ve Staré Bělé v okolí chaty mysliveckého sdružení uskutečnil už 19. ročník republikové soutěže Sportovně-turistické olympiády, kterou pořádala Rada dětí a mládeže AVZO ČR (Asociace víceúčelových základních organizací technických sportů a činností České republiky). Po dva dny zněl okolím chaty dětský smích 84 účastníků ze Staré Bělé, Ostravy, Hodonína, Ždánice a Fulneku.