víra církev 2009 2010 2011 2012

od úterý 14. do neděle 19. srpna. Žďár se již chystá na příchod mladých lidí.

https://zdar2012.signaly.cz/1109/zakladni-informace-o-celostatnim-setkani

Od pondělí 6. srpna se do Žďáru nad Sázavou postupně sjíždějí organizátoři Celostátního setkání mládeže, kterým město ožije od úterý 14. do neděle 19. srpna. V tomto „přípravném týdnu“ budou dolaďovat program, stavět a zdobit pódium, chystat ubytovací a stravovací místa, ale také se společně připravovat na přijetí tisíců mladých lidí.

(podrobnosti najdete v sekci webu „pro média“ – Žďár se již chystá na příchod mladých lidí)

Michaela Přílepková Už to zase začíná – běsnění v nákupních galeriích a supermarketech před vánoci. Mnohoznačné české úsloví „vyznat se v tlačenici“ získává v tomto rozměru čistě praktický ráz. Materiálno ve veřejném prostoru, občanském a politickém, materiálno nápadně nenápadně také v soukromém prostoru?
Bývá to právě každoroční přetlak projevů našeho hmatatelného světa, který mě v adventním období pokaždé donutí si uvědomit, že existují duchovní hodnoty…

Diakonie České církve evangelické má zastoupení na speciální olympiádě v Aténách Na 13. Světové letní speciální olympijské hry do řeckých Athén zamířila česká výprava. Patří k ní také závodnice v bocce Petra Červenková ze střediska Diakonie ČCE Světlo ve Vrchlabí. Do Athén se kvalifikovala loňským vítězstvím na speciální olympiádě ČR. Vrchlabské středisko Diakonie ČCE pomáhá lidem s postižením v začlenění do běžné společnosti mimo jiné tím, že provozuje klub SK Krkonoše pro sportovce s mentálním postižením.

Bohatý program pro děti, rodiče i prarodiče, kteří se pohybují nebo se dříve pohybovali v salesiánském prostředí, slibují organizátoři Festivalu 2011 – tradiční akce pořádané Salesiánským hnutím mládeže a Sdružením salesiánů spolupracovníků. Festival proběhne 14. května t. r. v Salesiánském středisku mládeže v Pardubicích. Festivaly, které nabízejí možnost k popovídání, seznámení, k odpočinutí a pobavení, nebo i k přiučení se něčemu novému, jsou pořádány již od roku 2001.

Zdroj:
http://www.shm.cz/festival

Další ročník Konference o mládeži, kterou pořádá Sekce pro mládež České biskupské konference, se uskuteční ve dnech 25. – 26. 11. 2010 v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci. Konference je zaměřená na otázky z oblasti rodinných a partnerských vztahů.

Program a další informace:

http://tisk.cirkev.cz/z-domova/xvi-konference-o-mladezi/

Signály.cz Občanské sdružení Signály.cz pořádá Benefiční výstavu nazvanou „Krása stvoření“, jejíž výtěžek bude použit na dobročinné účely. Vystaveny budou vítězná díla ze stejnojmenné fotografické a poetické soutěže, která probíhala v dubnu na komunitním webu Signály.cz.
V průběhu celé výstavy, která potrvá od 9. listopadu do 4. prosince v prostorách Studentského centra na Kozí ulici 8 v Brně, se bude vybírat na konkrétní projekt, který ještě není vybraný. Osobu, sdružení nebo projekt, který si zaslouží finanční podporu, může navrhnout kdokoliv prostřednictvím webu Signály.cz.

Internetový on-line rozhovor s biblistou Angelem Scaranem se uskuteční v pondělí 11. října v 11:10 hodin.

Smyslem Biblického impulzu je příležitost seznámit věřící studenty na vysokých školách, kteří se zatím navzájem neznají. „Ústředním tématem společných setkání je Bible a snaha o prohloubení vztahu k ní. Proto jsme se rozhodli uskutečnit i tento rozhovor,“ vysvětluje koordinátor projektu Jan Šedo.

Podrobnosti o projektu a seznam pořádaných akcí podle škol je na www.biblickyimpulz.cz.

Rozhovor s názvem „Jak číst Bibli s porozuměním?“ se uskuteční na internetových stránkách www.vira.cz. Otázky k rozhovoru může psát kdokoliv a je možné je vkládat už nyní na adrese http://vira.cz/index1.php?sel_id=1100.

Angelo Scarano, který bude odpovídat na otázky rozhovoru, se narodil na jihu Itálie. V dětství se ale přestěhoval do Čech, kde dochodil základní školu a vystudoval gymnázium. Do rodné Itálie se znovu vrátil během svých studií biblistiky na Papežském biblickém institutu v Římě. Od roku 2003 působí jako odborný asistent na Katedře biblických věd KTF UK v Praze. Je knězem pražské arcidiecéze a v současnosti působí ve farnosti Praha – Stodůlky. V případě úspěchu bude rozhovor možná zopakován 20. října ve 20:10 hodin.