V Praze v Emauzích proběhl v sobotu 9. dubna výroční Sněm Asociace TOM. Tomíci při té příležitosti oslavili i 30. narozeniny spolku.

  Slavili hudbou, hrála cimbálovka, Flat White Orchestra a zněly písně ze Semaforu. Tomáš Novotný, Ivana Bartůňková a Zuzana Antošová pokřtili knihu „Pestrý svět tomíků“. Proběhla premiéra filmu „Tomícké třicetiletí“ z dílny Michala Chroštího Merhauta.

  Byly vyhlášeny výsledky celospolkové výroční soutěže, vítěz Zdeněk Vejrosta poletí balónem. A Tomáš Novotný se Zdeňkem Rolincem předali Řády Stříbrného hořce.

  V refektáři opatství se sešli vedoucí ze 75 oddílů, vedení spolku a hosté sněmu. Účastníky pozdravili Josef Výprachtický (starosta Junáka), Simona Marešová (MŠMT), Jan Havelka (emeritní předseda KČT) a Gabriela Drastichová (ředitelka Nadačního fondu Českého Rozhlasu). Velkým a milým překvapením byla návštěva a řeč předsedy Senátu Miloše Vystrčila, který nad tímto sněmem přijal záštitu.

  Sněm úředníma očima

  Sněmu v Emauzích se účastnilo 162 osob a bezmála dvě desítky hostí (mimo jiné předseda Senátu Miloš Vystrčil, starosta Junáka Josef Výprachtický nebo vedoucí oddělení Rozvoje mládeže MŠMT Simona Marešová).

  Řád Stříbrného hořce obdrželi Karel Snětina, Vladimír Hladík, Karel Závadský, Hana Paňáková, Hana Mocňáková a in memoriam Ivo Skoček. Skautka Michala K. Rocmanová převzala řád za dlouholetou práci s dětmi, podíl na založení a chodu České rady, dětí a mládeže a spolupráci s naší asociací.

  Sněm také volil nové vedení – řekněme spíše staronové. Náš spolek povede dalších pět let devítičlenné předsednictvo ve složení:

  • Anežka Klabanová (sociální média, Světluška, Hořcová výzva, FunTOM),
  • Tomáš Novotný (finance, objekty, vnější vztahy),
  • Zdeněk Rolinc (technická správa, objekty),
  • Jiří Homolka (správa Polany a Kusalína, spolupráce s Němci a Rakušany),
  • Tomáš Fúsek (turistické závody všech úrovní),
  • Tomáš Hurt (vzdělávání hospodářů, ESO, FunTOM),
  • Ondřej Šejtka (spolková databáze, inovace www),
  • Stanislav Prais (výchovná rada a spolkové vzdělávání),
  • Marek Kuskov (organizace brigád na spolkových základnách).

  Předsedou byl opět zvolen Tomáš Novotný, místopředsedou Zdeněk Rolinc.

  Členy revizní komise byly zvoleny čtyři osoby. Tři původní (Ilona Jaglová, Vratislav Jagla, Pavel Ebr) a novou tváří revizní komise se stala Jana Holušová z TOM 4330 Hogan z Ostravy.

  Denisa Stanislavová a Lukáš Hušek, A-TOM

  Foto: Jindřich Zápotocký, Tomáš Fúsek, Tomek Hurt

  https://www.a-tom.cz/clanek/20125-snem-asociace-tom

  https://www.a-tom.cz/clanek/20133-snem-urednima-ocima