V loňském roce se podobných akcí v různých koutech České republiky uskutečnilo zhruba deset, v roce 2024 roce jich bude přibývat. Zapojit se mohou všichni, kdo mají společnou lásku – hory a přírodu a chtějí jí dát kus sebe a svého volného času, a zároveň poznat stejně naladěné nadšence.
  A v březnu se v rámci tohoto projektu zapojilo do budování Dvořákovy zámecké stezky, která vede z Kralup nad Vltavou do Nelahozevsi, i 18 tomíků z TOM 3511 Vltavský Paprsek & KČT Kralupy nad Vltavou
  Neměli vůbec lehkou práci, museli totiž vyčistit hlubokou rokli a z padlých akátů vyrobit schody a kůly.
  U celé akce byli zástupci z Kofoly, Klubu českých turistů, ale také i kamery České televize.
  Podívejte se na reportáž ve Zprávičkách (v čase 2:00) https://www.ceskatelevize.cz/…/1026574…/224411000160328/
  Děkujeme tomíkům z Kralup!

  Stezky z lásky

  „Za poslední roky, kdy v lesích řádil kůrovec a častěji do lesů zajížděla těžká technika, utrpěly některé turistické trasy značné poškození, často i nevratné. Rozsah poškozených tras odhadujeme až na 10%, což může být asi 4 000 km pěších tras. Liší se to podle regionů. V oblastech zasažených kůrovcem bude problémů více než v ostatních. Téměř všude na celém území ČR je ale možné najít úseky tras, které si zaslouží nějaké zlepšení,” říká Jiří Homolka, předseda Klubu českých turistů.

  Obnovy se dočkají stezky po celém Česku

  Místa, kde budou dobrovolnické akce probíhat, vybírá Klub českých turistů. Navrhovat je ale mohou i samotní turisté, a to prostřednictvím webu www.stezkyzlasky.cz. Cílem projektu je tak nejen upozornit na lokality, které potřebují naši péči, zapojit veřejnost do dobrovolnických brigád, ale i navrhnout další místa, kde například může vzniknout alternativní stezka vedle asfaltové cesty. Nominovat místa, která si zaslouží obnovu, a zlepšit tak své okolí, může doslova každý z nás.

  https://www.stezkyzlasky.cz/ohlednuti/projekt-stezky-z-lasky-zahajen

  Autor