Tradiční Tříkrálový koncert, který pořádá Charita Česká republika a Diecézní charita Brno jako poděkování všem koledníkům, partnerům, dárcům a příznivcům Tříkrálové sbírky, budou ale moci sledovat i diváci České televize. A to v přímém přenosu v neděli 7. ledna od 18. hodiny na ČT1.

  Ben Cristovao, Bára Poláková a další hvězdy zazáří na Tříkrálovém koncertě

  Koncert přinese živé hudební výstupy a také reportáže o tom, jak peníze z Tříkrálové sbírky pomáhají.

  Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Každý rok se tak díky ochotě desetitisíců dobrovolníků a štědrosti dárců pak z jejího výtěžku daří pomáhat nespočtu lidí v nouzi.

  Právě během Tříkrálového koncertu, kromě propracované hudební show, budou moci diváci vidět i reportáže o tom, jak peníze z Tříkrálové sbírky pomáhají. „Představíme například příběh od narození handicapovaného Daniela. Ten ukazuje, jak potřebná je pro jeho rodiče pomoc Charity. Díky charitnímu stacionáři si totiž Danielovi rodiče mohou na chvíli oddechnout, mají více času i na další dva syny a Danielova maminka může dokonce chodit do práce,” říká režisérka Daria Hrubá, která už od roku 2008 připravuje pro Tříkrálové koncerty právě tyto krátké příběhy pomoci.

  Koncert bude vysílán v přímém přenosu v neděli 7. ledna 2024 od 18. hodin na ČT1.

  Nejočekávanější částí celého večera ale bude už zmiňované vystoupení hvězdných hostů v čele s několikanásobnou držitelkou hudebních cen Anděl, Bárou Polákovou. Svůj mimořádný talent dělat hudbu s puncem světovosti předvede Ben Cristovao, který se vymyká všemu, na co jsme v tuzemském maistreamu zvyklí. Na akustickou kytaru zpěváka a tanečníka doprovodí Karol Komenda. Diváci se můžou těšit i na skupinu Čechomor, která hraje v originálním pojetí české, moravské a slovenské lidové písně, nebo na funky-soul-rockovou kapelu hudebníka Oty Balage – Ota Balage Band ft. Tereza. Koncertem diváky bude už tradičně provázet Martina Kociánová a Jan Čenský.

  Ještě jste nepotkali koledníky? Přispět můžete  jednorázovou nebo trvalou DMS ve tvaru

  DMS KOLEDA 60 nebo DMS TRV KOLEDA 60
  DMS KOLEDA 90 nebo DMS TRV KOLEDA 90
  DMS KOLEDA 190 nebo DMS TRV KOLEDA 190

  Na číslo: 87 777
  Více na www.darcovskasms.cz. 

  Autor