„Na seminář Tváří v tvář klimatické změně jsem vyrazil s cílem zamyslet se nad naší střediskovou službou přírodě a silnou potřebou zjistit, jak pracovat s úzkostí, kterou v dětech může klimatická změna vyvolávat. Získal jsem toho ale mnohem víc.
  V rámci nabitého programu jsme se zážitkovou formou věnovali badatelství, získali inspiraci na konkrétní hry a aktivity a také společně diskutovali množství témat od environmentálního žalu až po konkrétní způsoby jak téma otevírat a pracovat s ním v různých věkových skupinách. Krom nových poznatků si odvážím pocit, že dokážu něco změnit, mám konkrétní plán jak toho dosáhnout a díky skvělé partě lektorů i dalších účastníků pozitivnější pohled, motivaci a vědomí, že na to nejsem sám.“, vypráví účastník semináře Jan Lengál – Prófa.
  Desítky skautských vedoucích se během víkendu na ekologické základně Kaprálův mlýn věnovaly tomu, jak lze zapojovat téma klimatické změny do skautské činnosti, jak na výzvy budoucnosti připravovat holky a kluky ve skautských oddílech i jaké tematické programy s nimi vyzkoušet.
  Můžete se také zapojit do projektu od Skautský institut „Patronáty“, který se věnuje ochranně přírody ➡️ https://www.skautskyinstitut.cz/patronaty-oddily
  Zdroj:
  a https://www.facebook.com/SkautInfo

  Autor