V únoru spouštíme nové běhy Certifikovaného výcviku Metod zážitkové pedagogiky. Učíte, vedete nebo motivujete lidi? Naučíme Vás pomocí her a zážitků učit tak, aby to mělo smysl!

  Certifikovaný výcvik Metod zážitkové pedagogiky je souborem pěti navazujících metodických kurzů, které vás provedou metodou zážitkové pedagogiky – od teoretické přípravy akcí až po trénink reálné práce se skupinou. Kurzy jsou akreditovány MŠMT.

  A co o výcviku říkají účastníci? 

  „Už delší čas jsem si brousila zuby na nějaký DLOUHODOBĚJŠÍ KURZ. Ukazuje se, že je mnohem efektivnější rozvíjet se v jednom tématu delší dobu než pobíhat po různých čtyřhodinových seminářích. Má to tři zásadní výhody. HLOUBKU, do které se v bádání můžete dostat, ODSTUP, který můžete věnovat tréninku, abyste v mezičase zkoušeli a mohli se na příštím setkání dál zajímat a doptávat se. A taky KOLEKTIV.

  Moc jsem potřebovala vystrčit nos ze své soušl bubliny a potkat nové lidi. A tady byla příležitost. Protože to není kurz primárně určený učitelům, bylo nás tam jen pár, namixovaných s lidmi ze Skauta, Brontosaura, z volnočasového vzdělávání, z envira i ze sekce letních táborů. Lidi, co se věnují lidem od mateřské školky po seniory. Nadupaný mix zkušeností a pohledů na svět.

  Když jsem viděla tu sumu, řekla jsem si „Oukej, to je hustý.“ Protože u nás nejsme zvyklí platit za know-how. Protože cena 4 000 za letní školu už nám přijde moc. „Zbláznila ses?“ ptala jsem se SE. Jenže cena kurzu zázračně odpovídala mé výhře v Global Teacher Prize Czech Republic. Náhoda? Nemyslím si.

  Tak jsem vyplnila přihlášku a strávila 5 nabíjejících, poučných, veselých a hlubokých víkendů pod odborným vedením Simony Trávníčkové v mixu s metodikou Petry Drahanské a Prázdninové školy Lipnice. A musím říct, že to stálo za to. K učení „v lavicích“, rozvoje čtenářských dovedností a hloubavého přemýšlení mě to po letech zase přivedlo k akci. Jenže promyšleněji, než jsem si dovedla představit.

  Takže hledáte-li hloubavé povyražení, které Vás, jak říká Pája ve videu, rozloží, aby Vás pak poskládalo, začněte šetřit nebo zvedněte nominaci na GTP. Nebo prodejte pár akcií…  Stojí to za to.“

  Pavlína Loňková, držitelka ocenění Třetí nejinspirativnější učitelka Česka v soutěži Global Teacher Prize 2021

  Termíny

  PRAHA, začínáme 23. 2. 2022 (všední dny)
  bit.ly/certifikovany_vycvik_praha

  BRNO, začínáme 25. 2. 2022 (víkendy)
  bit.ly/certifikovany_vycvik_brno

  BRATISLAVA, začínáme 18. 3. 2022 (víkendy)
  bit.ly/certifikovany_vycvik_bratislava

  Více o dalších kurzech na stránkách Prázdninové školy Lipnice: