Už za pár dní by se měly uzavřít nominace na letošní ročník Ceny Gratias Tibi: 31. května 2021.

  Nominovat zajímavý projekt může každý: stačí vyplnit těchto pár položek o projektu. Nominovat můžet do 31. května. Všechny nominace zveřejníme zde na webu a následně v polovině června z nich odborná porota vybere vítěze, jež vyhlásíme na slavnostním večeru 15. září v Letenských sadech. Pro inspiraci se podívejte do přehledu nominovaných projektů v uplynulých ročnících.

  Přestupní stanice, aplikace Nepanikař nebo kluci z Alpateamu, to jsou loňští vítězové Ceny Gratias Tibi organizace Člověk v tísni. Nominujte i vy aktivní a mladé lidi a poděkujte jim tak za jejich skvělou práci

  Už jen do konce května je možné nominovat aktivní mladé lidi, žáky a studenty na Cenu Gratias Tibi, kterou pořádá Člověk v tísni v rámci vzdělávacího programu JSNS. Tato cena je od roku 2014 udělována občansky aktivním jednotlivcům či skupinám ve třech základních kategoriích –  základní školy, střední školy a mladí lidé do 30 let. Za sedm let existence již bylo nominováno přes 870 projektů, mezi kterými můžeme najít množství různorodých témat počínaje pomoci nemocným, starým lidem nebo dětem, přes záchranu planety a přibližování politických a společenských témat mladšímu publiku až po boření předsudků.

  V roce 2020, i přes všechny překážky spojené s epidemií koronaviru, vybrala porota složená ze zástupců partnerských organizací jednoho vítěze v každé ze tří základních věkových kategorií (ZŠ, SŠ, do 30 let) z celkem 79 nominovaných projektů. Kromě základních kategorií mohou být projekty a aktivní mladí lidé ocenění Cenou České televize, hlavního mediálního partnera Ceny Gratias Tibi, o které rozhoduje široká veřejnost. Od minulého roku tvoří jednu kategorii také cena za nejlepší projekt v ochraně životního prostředí.

  Cena Gratias Tibi,

  Člověk v tísni

  Autor