Čas dovolených je v plném proudu a možná jste se v letošním roce rozhodli strávit tu vaši doma. Až si pořádně odpočinete a naberete sílu, co se třeba vydat na výlet za ptáky? Nevíte kam? Poradíme vám!

  Mnoho tipů, kam se vydat za ptáky naleznete v knize Kam za ptáky v České republice. Kniha popisuje ta nejlepší místa pro pozorování ptáků od jara do zimy, od Krušných hor po Beskydy. Dozvíte se, kdy je nejvhodnější doba vyrazit, co vzít s sebou a jak se chovat, abyste ptáky nerušili. Inspiraci k výletům hledejte také na webu ČSO Kam na ptáky.

  Pokud nechcete nikam jezdit, i tak pro vás máme tip na ptačí dobrodružství. I v průběhu července pokračují vycházky za ptačími sousedyBudeme poznávat naše ptačí sousedy podle hlasu, hledat hnízda jiřiček, zaposloucháme se společně do křiku rorýsů, někde objevíme i netopýry.

  Chci jít na vycházku za ptačími sousedy

  Čápi na hnízdě (ČSO)
  Čápi na hnízdě (ČSO)

  Pokud vás to přeci jen láká dál od domova, možná si vyberete z našich zahraničních i tuzemských exkurzí. Jestli a v jaké podobě exkurze uspořádáme, se bude odvíjet od aktuální situace ohledně restriktivních opatření proti šíření koronaviru. V případě příznivých podmínek plánujeme doplnění dalších exkurzí.

  Jestli léto trávíte v Česku, zapojte se do sledování hnízd čápů bílých. Některá mláďata už trénují let a od rodičů je rozlišíte díky tmavým zobákům. Na jiných hnízdech jsou mláďata ještě malá. A někde nám informace o dění na hnízdě úplně chybí.

  Čáp bílý (ČSO)
  Čáp bílý (ČSO)

  Staňte se čapím dobrovolníkem a vložte vaše pozorování.

  Vložit čapí pozorování

  Užijte si čas dovolených a odpočívejte s hlavou v oblacích, třeba přeci jen nějaký zajímavý ptačí druh uvidíte.

  Čtěte Ptačí svět a sledujte také náš facebook či instagram.

   

  Autor