První celoměstská akce pro děti se po dlouhé době konala v neděli 30. května 2021. Touto akcí byla oslava Dne dětí – Pohádkový les v zámecké zahradě v Holešově. Akci pořádalo Středsiko volného času (SVČ) TYMY ve spolupráci s městem Holešov a Městským kulturním střediskem (MKS) Holešov.

  V Pohádkovém lese (foto SVČ TYMY)
  V Pohádkovém lese (foto SVČ TYMY)

  Hlavní částí oslav dětského dne byl „Pohádkový les“, který tentokrát vedl okolo rybníků a končil v Růžové zahradě. Návštěvníci akce dodržovali pokyny a doporučení organizátorů, na start přicházeli po jednotlivých rodinách a na trasu Pohádkového lesa vyráželi v časových intervalech.

  Na jednotlivých stanovištích děti čekaly postavičky z různých pohádek – Sněhurka a sedm trpaslíků, Křemílek a Vochomůrka, banda loupežníků v čele s Lotrandem, Maková panenka s motýlem Emanuelem, Šípková Růženka s princem, vodník Česílko, Perníková chaloupka, čertovské peklo, lesní víly, Červená Karkulka s babičkou a myslivcem, čarodějnice a na závěr pan král s paní královnou.

  V Pohádkovém lese (foto SVČ TYMY)
  V Pohádkovém lese (foto SVČ TYMY)

  Na startu Pohádkového lesa obdrželi dospěláci pohádkovou kartu, do které postupně zapisovali vyluštěná písmenka, a také společně se svými dětmi plnili zajímané úkoly „mezi řádky“ – např. zpívali písničku, skákali o jedné noze, šli tiše a nenápadně, poznávali byliny, vymýšleli zaklínadlo… atd.

  Ti, kteří vše správně vyluštili, na závěr u čarodějnic získali nápovědu a z písmenek vytvořili heslo, které znělo „ KRÁSNÝ DEN“. S tímto heslem přišli na závěr k panu králi a paní královně, kteří je přijali i se svou družinou a po zásluze odměnili!

  Pohádkový les v zámecké zahradě v Holešově přilákal děti nejen z Holešova ale i širokého okolí. Kromě Pohádkového lesa byl pro děti připraven také vláček Pacifik, kolotoče, střelnice, skluzavky, skákací hrad a také kolo štěstí, které pro ně připravil BESIP. Součástí Dětského dne byla také charitativní akce pod názvem – Děti pomáhají Zoo Lešná.

  Do této akce se zapojilo téměř 600 dětí z celého našeho kraje. Děti nakreslily obrázky zvířátek, které věnovaly do této charitativní akce. Výtěžek za tyto obrázky bude předán Zoo Lešná.

  Organizátoři i všichni návštěvníci museli dodržet spoustu hygienický předpisů a doporučení. Všem moc děkujeme za pochopení, disciplinovanost a ukázněnost.

  Velké poděkování si zaslouží 70 dobrovolníků, kteří se na přípravě a organizaci této krásné akce podíleli. Poděkování si zaslouží také pracovníci SVČ TYMY a MKS.

  Děkujeme městu Holešov za velkou pomoc a podporu při pořádání této celoměstské akce.


   Za organizátory Jarmila Vaclachová, ředitelka SVČ TYMY


  Zařadil: -maj

  Autoři