Na zasněžené louce před vesnicí stojí bubeník ve starém, ale dobře udržovaném kabátě. Zabubnuje, počká až se lidé začnou scházet, rozbalí zprávu a začne svým hlubokým hlasem číst:

  “Pozor, pozor, naši princeznu unesl drak,
  pan král proto na vědomí dává,
  že kdo ji osvobodí,
  toho čeká odměna vskutku královská…

  Na Vánoce 2021 jsme na Mapy.cz připravili malou hru. Zkus, jestli dokážeš zachránit princeznu unesenou zlým drakem… Hra začíná u Královského bubeníka. Pokud jsi na Mapy.cz náhodou objevil nějakou jinou postavu ze hry, začni raději od začátku a běž se pobavit s bubeníkem.

  Základní informace o hře

  Při hraní není nutné nikam chodit, pro záchranu království ti bude stačit pouze počítač.

  Doporučujeme používat webovou verzi Mapy.cz. V mobilní aplikaci funguje hra také, ale ne všechny nástroje jsou tam dostupné a hraní tak bude o dost obtížnější.

  Abys mohl sbírat potřebné předměty, je potřeba se přihlásit do Mapy.cz – potom budeš moci vše ukládat do své virtuální nůše (Moje mapy). Bez toho není možné hru dokončit a království zachránit. Pokud ještě nemáš účet u Seznamu, můžeš si založit nový – stačí jakákoliv tvá emailová adresa.

  A když budeš pátrat v Mapách po různých místech a postavách, rozhlížej se po ikonkách zlaté Vánoční hvězdy. Většinou jsou schované a musíš mapu hodně přiblížit, abys je vůbec viděl. A někdy nemusíš hledat, občas stačí kliknout na odkaz dole pod textem.

  Jednotlivé úkoly hry nejsou nijak náročné, ale někdy vyžadují pozornost a práci se specifickými nástroji Mapy.cz. Pokud ti něco nepůjde nebo bude trvat moc dlouho, dobře si přečti zadání včetně tipů na vhodné nástroje (kurzívou pod textem). Zejména věnuj pozornost  tučně vyznačeným textům.  Když ani to nepomůže, prostuduj si podrobnější “Mohlo by se hodit” zde v nápovědě.

  https://napoveda.seznam.cz/cz/mapy/vanocni-hra-mapy.cz-2021

  Seznam.cz