Rádi se účastníte venkovních akcí, ale máte pocit, že v zimě není moc co dělat? Chcete si popovídat s lidmi, zahřát si svaly a ještě udělat dobrý skutek? Pak přijďte na některou z akcí Víkendu pro přírodu! Začínáme již 15. 1. 2022.

  Víkend pro přírodu je kampaň Českého svazu ochránců přírody (ČSOP), v rámci které se v průběhu roku pořádají nejrůznější akce, na kterých se scházejí dobrovolníci a svou prací pomáhají naší krajině. Většinou se tedy jedná o kosení luk, prořezávání křovin nebo výsadbu stromů.

  Pálení (foto ČSOP)
  Pálení (foto ČSOP)

  Letošní rok začíná akcí pořádanou ČSOP Morava, která koná již 15.–16. ledna u obce Nenkovice. Bude se jednat o prořezávku houštin a následné pálení materiálu, takže buřty nebo brambory do popela s sebou!

  O čtrnáct dní později, 28.–30. ledna, se bude konat další akce, tentokrát v Morkůvkách. Opět půjde o prořezávku dřevin a oheň, přespání bude zajištěno ve zdejší skautské klubovně. Na únor jsou pak naplánovány akce zatím tři: 11.–13. února budou probíhat dodělávky z předchozích dvou setkání, 26.–27. února se dobrovolníci přesunou do Sedlce u Mikulova. V sobotu 26. února se lze zapojit i v Praze do akce, kterou pořádá ČSOP Přírodní park Šárka – Lysolaje. Přidejte se také! A pokud byste mohli například jen jeden den a na místě přespávat nechcete, není problém. Každá pomocná ruka se počítá.

  Více informací naleznete na této adrese, kde jsou kontakty na organizátory i odkazy na jednotlivé facebookové události. Jestli se Vám žádná ze zmíněných akcí zrovna nehodí, nezoufejte – bude jich po celé republice tento rok ještě hodně. Stránky jsou průběžně doplňovány, takže brzy zde přibydou další. Těšíme se, až se na některé z akcí Víkendu pro přírodu uvidíme!

  Zařadil: -maj-