Vyjeďte z města na čerstvý vzduch, vyměňte počítač za hrábě a lopatu a obklopte se lidmi na stejné vlně. Změna je občas potřeba jako sůl. Vyrazte s námi na dobrovolnickou víkendovku! Není se čeho bát, nepotřebujete žádné specifické dovednosti ani zkušenosti, stačí jen chuť přiložit ruku k dílu.

  Kam můžete vyrazit? 

  Dobrodružství započne 12. – 14. dubna v pohraničí na Plzeňsku, kde připravíme kapli Sv. Anny na opravu střechy. Budeme nosit cihly, manipulovat s trámy a čistit okolí kaple od náletových dřevin.

  Ochutnat manuální dobrovolnictví můžete 20. dubna na jednodenní akci v Klecanech u Prahy, kam se vypravíme na pomoc sociálnímu podniku Plotna a pak si užijeme zahradničení.

  Poslední dubnový víkend vyrazíme do klidného Vilémova na Vysočině, kde se zapojíme do zahradních prací, stavby dřevěné chatky nebo čištění jezírka a užijeme si spojení s přírodou.

  10. – 12. května se opět vypravíme do plzeňského pohraničí, tentokrát na zchátralý Zámek Veselí, který díky dobrovolníkům z celého světa krůček po krůčku ožívá.

  Další květnový víkend můžete poznat unikátní pivovar Chříč, který zaměstnává lidi s hendikepem. U stavby kamenné zídky si protáhneme i svaly, o kterých nemáme tušení, a odměna bude přímo osvěžující!

  A tím letos zdaleka nekončíme! Zapojíme se do organizace festivalu v Krkonoších a zahradní slavnosti v komunitním domě u Votic. Opečujeme krajinu v Roztokách u Prahy a strávíme víkend s koňmi na statku nebo na zámku Pátek v Českém středohoří. Dalších 5 víkendovek najdete už teď na našem webu.

  Jak víkendovky fungují? 

  Během víkendu pomůžeme konkrétní neziskové organizaci s manuální prací. Budeme stavět, opravovat, hrabat listí, sázet stromy nebo něco úplně jiného! Tím neziskovce ušetříme čas a síly, aby se mohla naplno věnovat svému poslání, ať už je to záchrana zvířat, oprava zchátralé památky, rozvoj kultury nebo třeba péče o lidi s hendikepem.

  Na místě vždy bude proškolený leader, který se postará o hladký průběh akce. Co má dobrovolník na akci zajištěno a co se očekává od něj? Přečtěte si zde.

  Máte dotazy ohledně víkendovek nebo se chcete zapojit do jejich organizování?Obraťte se na koordinátorku Janu: jana@heroclan.cz.

  Těšíme se na všechna společná dobrodružství! 

  A co nám za poslední dobu udělalo radost? 

  • Nadační fond Zeměkvět, který podporuje malé projekty, které mají potenciál pozitivně ovlivnit dění v naší zemi se rozhodl podpořit rozjezd víkendovek částkou 100 000 Kč!
  • Náš dream team se rozšířil o koordinátorku víkendovek Janu, krotitelku sociálních sítí Zuzku, a taky nejmladší posilu Hermínu.
  • Díky hrdinům jsme neziskovým organizacím v rámci expertního dobrovolnictví ušetřili za rok 2023 neuvěřitelných 770 000 korun, ale o tom zase příště…

  A co udělalo v poslední době radost vám? Podělte se s námi.

  Autor