Mezinárodní den proti homofobii a transfobii, 17. května – 

  Nikdy není pozdě naučit se něco nového. Nebo poznat někoho nového. Setřást ze sebe své předsudky nebo si jen potřást s někým rukou.

  17. květen je Mezinárodním dnem proti homofobii, bifobii, intersexismu a transfobii – IDAHOBIT ve zkratce. Evropský parlament si jej letos připomene rozhovorem s předsedkyní EP Robertou Metsolovou. https://www.facebook.com/europeanparliament/videos/1035603290387868

  Ptát se jí v přímém přenosu můžete i vy – a to na facebookové stránce Parlamentu v úterý 17. května od 9:30.

  Lidská práva, tolerance a začlenění patří mezi základní evropské hodnoty. Vyjádřete svou podporu sdílením našeho vizuálu na sociálních sítích

  Plné barev a emocí jsou i tři filmy nominované do letošního ročníku soutěže o Cenu diváků LUX. Jejich příběhy pojednávají o toleranci, lidských právech a naději. Podívejte se na nominované snímky v rámci projekcí pořádaných po celé Evropě (více informací naleznete zde), připojte se k největší evropské filmové porotě a třeba právě vy vyhrajete zájezd do Štrasburku na slavnostní udílení Ceny diváků LUX 8. června 2022. Filmy můžete hodnotit až do 25. května 2022 zde:

  https://luxaward.eu/cs?utm_campaign=220513_IDAHOT&utm_source=CS_IDAHOBIT&utm_medium=Email#voting

  10 z vás bude mít možnost setkat se s režiséry nominovaných snímků; tři výherci navíc získají roční předplatné pro filmovou streamovací platformu MUBI a další tři sadu podepsaných filmových plakátů.

  Díky, že jste s námi!

  Se srdečným pozdravem

  Kristýna z týmu jsmespolu.eu

  Autor