Jak žijí naši hrdinové, je na nás. Připněte si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům a dalším bojovníkům za svobodu.

  Začala sbírka ke Dni válečných veteránů, který se celosvětově slaví 11. 11. Až do konce listopadu 2022 budete moct na 1 100 místech po celé republice pořídit květ vlčího máku a zapojit se tak do sbírky, kterou v Paměti národa pořádáme letos poosmé. Skočte do své oblíbené kavárny nebo trafiky, třeba i tam najdete vlčí mák.
  Den válečných veteránů
  Den válečných veteránů

  Kromě dokumentování a uchování příběhů hrdinů, kterému se naši dokumentaristé věnují přes 20 let, podpoříte svým příspěvkem Centrum pomoci Paměti národa. To vzniklo v době covidu a pokračuje v činnosti i v současnosti s cílem vytvořit stabilní podporu pamětníkům s jejich každodenními starostmi.

  Kasičky s máky jsou umístěné v kavárnách, obchodech, knihkupectvích, galeriích nebo třeba na úřadech. Přehled míst  najdete v naší mapě. Od 7. do 11. listopadu 2022 vám květy nabídnou i dobrovolníci v ulicích měst, máky a další zajímavé předměty pořídíte i na E-shopu Paměti národa.
  Přispět můžete také online, za váš příspěvek zasadíme mák v jednom ze symbolických záhonů. Další informace najdete na denveteranu.cz.

  Autor