Naše planeta není v pohodě. A lidská činnost a klimatické změny se nevyhýbají ani české krajině. Proto jsme v létě natočili čtyřdílný seriál Krajina v našich rukou.
  V prvním díle se zabýváme městy. Co můžeme dělat pro to, aby se z nich nestaly rozpálené betonové placky náchylné na povodně? Na co všechno se máme připravit a jak k tomu může pomoci každý z nás?
  Podívejte se. Na webu krajinavnasichrukou.cz k tématu najdete i pracovní list pro školy a oddíly, nebo návod, jak přijít na to, do čeho se v krajině pustit.

  Za odbornou pomoc s natáčením tohoto dílu děkujeme Nadace Partnerství a Nature Systems, finančně natáčení podpořila Praha.eu
  V  padesátý Den Země, 22. dubna 2021, spustil Skautský institut první díl videoseriálu Krajina v našich rukou o tom, jak každý z nás může pomoci naší krajině.
  Den Země je událost, která má rok od roku pochmurnější charakter. 
  Česká krajina není zdravá. Usychání lesů, eroze půdy na polích a další problémy ukazují, že naše krajina není připravená na probíhající klimatickou změnu. Věříme, že s tím může a má něco udělat každý z nás!

  Autor