Milí přátelé ptáků,

  jarní exkurze se nezadržitelně blíží a my pro vás máme poslední volná místaVyražte s námi za ptáky! Do Polska za rákosníky, za mandelíky do Maďarska, nebo s místními průvodci navštívíte náš nejnovější ptačí park Zbudovská blata. Vše zařídíme za vás, odpočinete si, ale zahálet nebudete. Čekají vás skvělá ornitologická pozorování.  Rezervujte si svá místa ještě dnes!
   
  Biebrzanský národní park je největší polský národní park. Chrání oblast rašelinišť a jiných mokřadů, které po obou stranách vyplňují údolí řeky Biebrzy na vzdálenost větší než 100 km. Žije tu okolo 270 ptačích druhů z celkových asi 450 vyskytujících se na celém území Polska. Z necelé šedesátky ohrožených druhů jich v parku hnízdí přes dvacet, tedy více než třetina. Najdeme mezi nimi orla volavého, jeřába popelavého, bekasinu větší, rybáka bělokřídlého a černého i rákosníka ostřicového a tamaryškového. „Reprezentantem“ národního parku je jespák bojovný, který je v jeho znaku.

  Jarní Maďarsko – NP Kiskunság a NP Hortobágy

  – týdenní autobusový zájezd ; předběžný termín 10.-16. 6. 2024

  Posledná volná místa!

  Jarní návštěva hned dvou maďarských národních parků – NP Kiskunság a NP Hortobágy. Cílovými druhy exkurze jsou mandelík hajní, dudek chocholatý, vlha pestrá, sýček obecný, výreček malý, raroh velký, orel královský, drop velký, dytík úhorní, poštolka rudonohá, kulík mořský, pisila čáponohá, polák malý, volavka vlasatá, kolpík bílý, rybáci bahenní a další.

  Ptačí park Zbudovská blata

  – víkendový autobusový zájezd – 1.-2. 6. 2024

  Posledná volná místa!

  Historicky první exkurze do našeho nejnovějšího ptačího parku! S místními průvodci navštívíme i Vrbenské rybníky a Přírodní památku Klokočínské louky, kde byla realizována obnova místního mokřadu.

  Podrobnosti k uvedeným a další výpravy a zájezdy za ptáky 

  najdete na https://www.birdlife.cz/exkurze/

  Autor