Hledáme dárky pro děti a na víkend a příští týden dobrovolníky…

  Hledáme dobrovolníky pro pomoc s akcí Vraťme dětem úsměv, kterou pořádá a organizuje Martina Cibulková. Zde se jedná se o rozdávání tvůrčích pomůcek, kreslení a pomáhání vykouzlit dětem úsměv na tváři. V několikahodinové frontě v zimě a poté na pokojích děti od vás využijí také darované křídy, omalovánky, bloky, fixy, voskovky, pexesa, či malé hračky do ruky.

  V kongresovém centru čekají rodiny s dětmi z Ukrajiny mnoho hodin a z každé naší pomoci, rozptýlení či daru mají velkou radost.
  DÁRKY: omalovánky, malé balení fix, pastelek nebo voskovek, bublifuky, modelína, papírové masky na obličej, krepové papíry žluté a modré, balónky, bonbony, sudoku, propisky, samolepky a další, které Vás napadnou v obchodu s tvůrčími pomůckami.
  Vřelé díky všem, kteří se zapojujete a chcete pomoci.

  Jak to celé začalo?

  V úterý 1. března 2022 jsem si všimla na ČT, že ve frontách před Cizineckou policií v Praze v Olšanské 2 čekají rodiny s dětmi z Ukrajiny v dlouhých frontách. Jelikož mám sama dítě, napadlo mě, že KOUPÍM KŘÍDY a půjdu je rozptýlit. POMOHU jim na chvíli ZAPOMENOUT na válku a dám jim možnost být opět dětmi, které si mají HRÁT.
  Nakoupila jsem pomůcky a vyrazila do akce. Děti byly vděčné a opět jim očička zajiskřila. Přesně v ten moment jsem věděla, že zítra vyrazím zase.
  Oslovila jsem kamarádku Kiku, která se okamžitě přidala. Ráno jsem zavolala na MAGISTRÁT PRAHY 3 a oni ochotně přijeli do hodinky na místo. Pavel Trojan přivezl první pomůcky a ptal se, jak mohou pomoci dál. Uveřejnil inzerát, a tak jste se o nás asi dozvěděli i Vy. Nebo možná přes Vaše známé, rodinu a přátele…

  Co děláme?

  ORGANIZUJEME hmotnou pomoc UKRAJINĚ v podobě DARŮ tvůrčích pomůcek pro děti do 15 let, DOBROVOLNICKOU činnost v podobě osobního rozdávání takto darovaných věcí a KRESLENÍ či jinou kreativní interakci na místě s dětmi.
  CO DĚTI VYUŽIJÍ v několika hodinové frontě v zimě a poté na pokoji v ubytování?
  Darujte jim KŘÍDY, MODELÍNU, BLOKY, OMALOVÁNKY, MALÉ BALENÍ PASTELEK, FIX, VOSKOVEK, BUBLIFUKY, RAZÍTKA, PEXESO, KARTY, MALÉ HRAČKY DO RUKY a další tvůrčí věci, které je alespoň na chvilinku při čekání rozptýlí a pomůže jim zapomenout na válku doma.
  DAROVANÉ VĚCI MŮŽETE PŘINÉST na adresu Olšanská 2, kde si je převezme jeden z našich dobrovolníků a nebo kontaktujte mě. https://www.facebook.com/martina.cibulka.mekutova/
  PŘIJĎTE JAKO DOBROVOLNÍK a můžete na místě rozdávat tvůrčí pomůcky, kreslit si a pomáhat vykouzlit dětem úsměv na tváři.
  Děkuji vřele za Váš zájem
  Martina Cibulková
  tel. 724 878 883
  Ps: Každý den vytváříme rozpis dobrovolníků.
  Zdroj: