Nevíte, kam na výlet? Vyrazte do přírody, za stromy, které v minulosti vyhrály titul Strom roku. Na našem webu o nich najdete veškeré informace a také několik tipů na zajímavosti v jejich okolí.

  V rámci oslav 20 let ankety Strom roku pro vás Nadace Partnerství ve spolupráci s Ukliďme Česko připravila letní soutěž s názvem Výlety ke stromům.
  Na našem webu najdete 19 tipů na výlety za stromy, které se v minulosti staly vítězi ankety. Při jejich návštěvě se můžete zapojit do naší soutěže.

  Když o prázdninách navštívíte minimálně 3 stromy a posbíráte při tom pytel odpadků, můžete vyhrát pitný režim od Ondrášovky a knihy z Nakladatelství Kazda. Tak to nepropásněte!

  Smrk, lípa a dubisko, to jsou aktuálně nejžhavější favorité letošního jubilejního ročníku. Vše ale může dopadnout jinak, záleží jen na vás, komu dáte svůj hlas. Prohlédněte si vybrané finalisty a rozhodněte o letošním vítězi. Výtěžek z hlasování poputuje na výsadbu a ochranu stromů. Děkujeme, že nám pomáháte!

  Chci hlasovat!

  Letní soutěž Výlety ke stromům:

  Anketa Strom roku vznikla v roce 2000 v Brně, založil ji místní Svaz ochránců přírody.
  Před 20 lety převzala anketu Nadace Partnerství, která z ní vybudovala celorepublikovou a nakonec i celosvětovou soutěž Evropský strom roku.
  Za tu dobu do ní lidé přihlásili 1 531 stromů, do jejich podpory se zapojilo
  728 843 hlasujících.

  Smyslem ankety je ochrana významných stromů a podpora výsadeb nových. Ve zpoplatněném hlasování se tak podařilo od drobných dárců vybrat téměř 2,8 milionu korun.

   

  Pravidla soutěže:

  Navštivte během letních prázdnin alespoň 3 vítězné stromy a posbírejte po cestě ke každému z nich nejméně jeden 30litrový pytel odpadků.
  Vyfoťte se s ním a pošlete nám všechny 3 fotky spolu s tipem, kolik pytlů se během prázdninové akce celkem posbírá na stromroku@nadacepartnerstvi.cz. Vyhrát můžete pitný režim od Ondrášovky na jedendva nebo dokonce
  tři měsíce a knížku od nakladatelství Kazda.

  Zúčastnit se můžete i přes Instagram, stačí nasdílet fotku s hashtagem #vyletykestromum a označit @nadacepartnerstvi a @uklidmecesko. Pokud máte na Instagramu soukromý profil, pošlete nám prosím fotky s tipem e-mailem.

  Kompletní pravidla soutěže  (klikněte)