Našli jsme pětici dobrovolníků, kteří se s tebou tuhle sezónu podělí o svoje workcampové zkušenosti. Napiš si poznámku, ať něco nepromeškáš a nech se inspirovat.

  Nejlepší zjištění toho, jestli workcampy mají opravdu takový impact, jaký si myslíme je skrz pohled očima dobrovolnice, dobrovolníka, nebo samotného příjemce dobrovolnické pomoci.
  Už loni jsme předali naše tajné přihlašovací údaje na sociální sítě Lucii a Kubovi, kteří se s tebou podělili o své workcampové zkušenosti a ukázali jaký kus práce se dá za pár dní zvládnout.
  Pamatuješ? 🙂

  Protože se nejen nám tenhle koncept opravdu zalíbil, rozhodli jsme se ti tenhle rok zprostředkovat zkušenosti hned od 4 dobrovolníků, tedy vlastně vedoucích workcampu v Čechách.

  Jako loňský rok, se můžeš těšit na sdílení stories na našem Instagramu i Facebooku přímo od dobrovolníků během workcampu. Ale letos toho bude ještě víc 🙂
  Jelikož nechceme, aby ses cítil/a, že sleduješ cizí lidi, tak samozřejmě nebude chybět krátké představení, ve formě článku a ano, nepochybně i stories.
  Na Instagramu bude mít každý dobrovolník svůj výběr, takže ti nikdy nic neuteče. 🙂

  Po workcampu samotném, budou následovat rozhovory jak s dobrovolníky, tak příjemci dobrovolnické pomoci, kde zjistíme jaký impact, nebo posun tahle zkušenost opravdu měla.

  Vyprávění z první ruky, to je handover

  Na koho se můžeš těšit a jaké workcampy budeš sledovat z první ruky?

  Lída s námi jela na workcamp poprvé loňský rok. Je to “skrytá introvertka”, která se rozhodla, že letos posune svoje hranice a přijme novou výzvu – povede workcamp v Čechách.
  Lídu ti začneme představovat už zítra a její workcampová zkušenost bude Farmstudio – umění, historie, příroda v termínu 25.července – 2.srpna.
  #LídaWorkcampuje

  Jakub a Zuzka jsou krásný pár, který se rozhodl, že společně povede workcamp v Bílých Karpatech, kde se skupinkou dobrovolníků budou v horách sbírat a učit se o bylinkách a vyrábět organický bylinný čaj. No nezní to jako dokonalý odpočinek? Pojďte sledovat, jaká pro ně tahle zkušenost bude. Workcamp začíná 9. srpna a končí 18. srpna, ale seznamovat se budete už na začátku měsíce. 🙂
  #JaZuWorkcampujou

  David je živel, který na workcampu ještě nikdy nebyl a rovnou se přihlásil na vedoucího – ano i to je možné. 🙂 Optimistický extrovert, který se rozhodl, že tohle léto bude šířit radost dál skrz workcamp a to dětem na letním táboře angličtiny. Jeho příběh můžeš sledovat od první půlky srpna (workcampová data: 14.-27.srpen)
  #DavidWorkcampuje

   

  Vyprávění dalších dobrovolníků najdete na:

  https://www.inexsda.cz/novinky/impact/vypraveni-z-prvni-ruky-to-je-handover/

   

  Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.