Tíha stávajících povinností a k tomu ještě mnoho nových. Zimní a jarní realita tisíců matek, které ke svým běžným povinnostem přibraly i ty „covidové“.

  Jejich extrémní nasazení zachytil ve výstavě Andělé bez křídel aneb O maminkách v době covidu žďárský fotograf Milan Šustr.

  Výstavu si mohou zájemci prohlédnout v prostorách Rodinného centra Srdíčko ve Žďáru nad Sázavou až do konce září.

  „Myšlenka na tuto výstavu se zrodila v únoru letošního roku v době mimořádných protiepidemických opatření. Věděli jsme z konkrétních příběhů maminek, jak složitá pro ně tato doba je a kolik práce každý den odvádějí uvnitř svých rodin. Rozhodli jsme se, že jejich příběhy zachytíme ve fotografiích,“ uvádí Jana Kamarádová, vedoucí RC Srdíčko ve Žďáru nad Sázavou.

  Výstava představuje sedmnáct konkrétních příběhů maminek. Ty fotograf Milan Šustr zachytil v situacích, které ony samy označily za pro ně typické pro covidovou dobu. Fotografie zdobí obrázky dětí, které měly za úkol svoji maminku namalovat. Krátké texty celý příběh doplňují.

  „Máme velikou radost z díla, které o maminkách v době covidu vzniklo. Naším přáním je, aby si návštěvník udělal sám představu o množství každodenních obyčejných i neobyčejných povinností, které ženy vykonávají pro své děti a rodiny, a také jim za jejich obrovské nasazení poděkovat,“ dodává Kamarádová.

  Výstava je umístěná v prostorách Rodinného centra Srdíčko ve Žďáru nad Sázavou. Přístupná je každý všední den od 8 do 15 hodin až do konce září.

   

  www.kolping.cz

  http://www.facebook.com/kolping.cz

  Autor